Jak vybrat správnou powerbanku?

Mobilní napájecí banka nebo chcete-li powerbanka je přenosné zařízení pro ukládání elektrické energie, které dokáže napájet vaše digitální zařízení kdekoli a kdykoli, jako například chytrý telefon, iPhone, MP3, MP4, fotoaparát, GPS atd.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Jak vybrat správný napájecí zdroj pro vaše elektronické zařízení

powerbanka

1, přenosná napájecí banka (malý objem)

Většinou se používá na cest. Takževýhodou je malý objem, přenosnost, snadná skladovatelnost je jedním z důležitých aspektů.

2, jádro baterie v napájecím kanálu

Na trhu s energetickými bankami existují dva typy jader baterií: lithiová polymerová baterie a 18650 lithiová baterie.

Lithium-polymerová baterie je zabalena s hliníkovým plastovým materiálem, protože její tvar je přizpůsobitelný a lehčí, používá se vždy v high-end elektronice, jako je ultratenký napájecí zdroj, baterie mobilního telefonu, baterie fotoaparátu atd. Bezpečnostní výkon je lepší a kapacita paměti je větší než lithiová baterie, ale cena je i vyšší.

Jádro baterie 18650 je cylindroid.18650 znamená, že průměr je 18 mm a délka je 65 mm. Existují čtyři druhy standardní kapacity na trhu, 2200mAh, 2400mAh, 2600mAh, 2800mAh. Vzhledem k pevnému tvaru je napájecí banka s 18650 lithiovou baterií silnější. V dnešní době se technologie lithiové baterie stala přijatelnou, takže bezpečnostní výkon je také dobrý.

3, Kapacita napájecí banky

Pro chytrý telefon je dostatečná kapacita 5000mAh. A stojí za to poznamenat, že větší kapacita znamená vyšší standardní požadavky pro výrobce. Takže pokud zjistíte, že je někde vysokokapacitní banka nabízená za nižší cenu, měli byste se myslet více zamyslet jestli se vyplatí ušetřit pár korun za nekvalitní výrobek.

4, napětí napájecího zdroje

Zařízení se vstupním napětím 5V, 1A: ipad, iphone, ipod, chytrý telefon, Mp3, Mp4, PSP, digitální fotoaparát, GPS a další.

Zařízení se vstupním napětím 8-12V: tabletový počítač, videokamera, SLR kamera atd.

Zařízení se vstupním napětím 12-24V: přenosný počítač.

5, Inteligentní ochrana napájecí banky

Napájecí banka by měla mít systém automatického rozpoznání nabíjeného zařízení. A ochranu proti zkratu, ochranu proti přebíjení, ochranu proti přehřátí a ochranu proti výboji jsou nutné parametry pro napájecí baterii.

powertbanka4

Powerbanky jsou dodávány s různými názvy, bateriemi, přenosnými nabíječkami, kapsovými napájecími články a záložními nabíjecími zařízeními. Ale bez ohledu na to, jak jim říkáte, dělají totéž- udrží vaše elektrozařízení déle v chodu i v podmínkách, kde není možné tato zařízení standartně dobít.Powerbanka je vyráběna ve všech možných tvarech a velikostech, menší velikosti jsou vhodné pro dobití např. smartphonu, větší velikosti pro vícenásobné nabíjení mobilního telefonu nebo pro nabíjení tabletu a energeticky náročnějších přístrojů.

Jak zvolit napájecí banku pro váš telefon a tablet? Určitě vám  to ulehčí několik následujících tipů. Důležitých je osm aspektů :velikost / kapacita napájecí banky, výkon, počet USB portů, kabely k připojení, příkon, bezpečnost, kvalita a certifikace.

Velikost powerbanky?

Nejedná se o to, který z nich se vejde do kapsy nebo kabelky. Záleží na výkonu uvnitř. Většina napájecích bank bude mít na přední straně číslo mAh nebo „milliamp-hour“.

Běžné rozměry se pohybují od 2 000 mAh do 10 000 mAh nebo dokonce 26 000 mAh. Větší čísla znamenají více energie a více počtu dobíjení pro váš smartphone nebo nabíjení pro větší zařízení, která potřebují více energie, jako je například tablet.

Pro porovnání velikostí baterií jsme používali smartphony a tablety, ale většina bank využívá zařízení, které nabíjejí přes USB, například GoPro fotoaparát, čtečku Kindle nebo headset Bluetooth. Větší zařízení, která čerpají více energie, budou vyžadovat větší baterie – více mAh – aby se plně nabily.

Dále bychom měli zvážit POWER OUTPUT, klíčový bod, který zajistí rychlé nabíjení telefonu / tabletu.

Technicky je standardní port USB vhodný pro každý standardní kabel USB. Výkon, který může poskytnout, se však může lišit.

powerbanka3

Další parametr pro výběr powerbanky tak může být počet portů USB, což je součet počtu zařízení, které je možno nabíjet najednou.

Každá napájecí banka by měla být vybavena jedním kabelem (obvykle standardní USB k Micro-USB kabelu) pro nabíjení samotné napájecí banky, kterou používáte k připojení vstupního portu napájecího zdroje (obvykle Micro-USB) ke standardní USB nabíječce.

Pokud je váš telefon nebo tablet připojen přes Micro-USB, můžete k nabíjení použít dodaný kabel.

Pokud se váš telefon nebo tablet připojují pomocí konektoru Lightning nebo USB-C, musíte jej použít k dalšímu nabíjení. Některé napájecí banky se dodávají s více kabely.

Některé napájecí banky poskytují odpojitelné kabely, což usnadňuje přepínání mezi kabely pro iPad, telefony, Kindle nebo jiná zařízení.

Některé z nich mají kabely, které jsou pevně připojené k baterii, takže je nelze odpojit, takže jsou celkově méně univerzální.

Obecně platí, že větší baterie s více mAh mají někdy více než jeden port USB. Pokud ano, to může být užitečné pro nabíjení dvou smartphonů najednou. Nebo můžete současně nabít svůj smartphone a například navigaci, když jste na cestách.

Ceny powerbanky se pohybují již od několika stokorun za základní modely, až po několik tisíc, podle toho jaké parametry a výhody nabízejí. Pokud chcete kvalitní powerbanku a chcete přitom ušetřit, můžete ji nakoupit zde.

 

 

 

4.5/5 – (2 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

, ,

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *