S čím si lidé AliExpress nejvíce pletou

aliexpress-logo
Každý, kdo rád nakupuje výhodně a kvalitně, jistě dobře zná výhody nakupování z čínských internetových obchodů a tržišť, jakým je například také AliExpress. Máme-li rád slevy, výhodné nabídky a hlavně kvalitní zboží, na AliExpressu si na své přijde opravdu každý, mladí i staří, ženy i muži a s trochou nadsázky klidně i náš pes.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.



Získejte obří slevy na AliExpressu
Neuvěřitelně široká nabídka zboží všeho druhu, značek, barev, tvarů. Přesně to na nás čeká, vrhneme-li se do objevování tajů nakupování z čínských internetových obchodů. Nakupování z Číny a čínských internetových obchodů však není pouze o velmi širokém výběru, ale hlavně o výhodných cenách a skvělých slevách, díky kterým můžeme pořídit oblečení, elektroniku, ale i doplňky pro dům a zahradu za jedny z nejnižších cen na trhu.

 
Jistě se však najdou také lidé, kteří ještě s nakupováním z čínských internetových obchodů nemají takové zkušenosti nebo dokonce tuto možnost ještě ani nezkoušeli. Pojďme si na úvod něco povědět o samotném AliExpressu a všech možnostech, jak můžeme efektivně ušetřit.

Nakupujeme na AliExpressu

Slyšíte o AliExpressu poprvé nebo jste ještě neměli odvahu zkusit nakupovat z čínských internetových obchodů, ať již vaše obavy byly jakékoli? V tom případě by vás mohly zajít hlavní přednosti AliExpressu a nakupování z čínských obchodů vůbec.

 
Nejprve si však pojďme povědět, co to vlastně AliExpress je a jakým způsobem se liší od klasických internetových obchodů, se kterými se můžeme běžně setkat také u nás. Na úvod bychom si proto měli říci, že AliExpress není klasickým e-shopem, ale internetovým tržištěm, na kterém se denně střetává široká nabídka s velmi širokou poptávkou. Tisíce obchodníků zde nabízejí své zboží všech druhů a značek, aby nám mohli nabídnout to nejlepší z celosvětově známých výrobků.

 
Ať již budeme uvažovat o koupi nového chytrého telefonu, tabletu, doplňcích pro naše chytré miláčky, oblečení, botách nebo třeba svítícím vodítku pro našeho čtyřnohého mazlíčka, vždy si můžeme být jisti, že zde nalezneme širokou nabídku zboží za jedny z nejnižších a také nejvýhodnějších cen na trhu. Jak je to vlastně vůbec možné?

AliExpress zkušenosti
AliExpress zkušenosti

Jak již bylo řečeno výše, AliExpress je internetovým tržištěm, kde se nachází široká skála obchodníků, nabízejících v mnohých případech jeden druh daného zboží. Můžeme si klidně představit i klasické tržiště plné stánků, kde všichni prodejci nabízejí jeden druh zboží, například mobilní telefon stejné značky.

 
U kterého z daných obchodníků byste raději nakoupili? U prvního, druhého nebo třetího? Vždy zde bude nějaký faktor, podle kterého se budeme pro výběr onoho obchodníka rozhodovat. A jak tomu již v případě internetového nakupování bývá, daným faktorem je cena. Chce-li mít tedy obchodník jistotu, že své zboží prodá a udrží si mezi všemi obchodníky alespoň nějakou konkurenceschopnost, bude zboží nabízet za dostatečně nízké ceny, aby upoutal naši pozornost.

 
Přesně tak tomu je i v případě AliExpressu. Díky tomu si můžeme být vždy jisti, že zde nalezneme zboží za jedny z nejnižších velkoobchodních cen na celosvětovém trhu. A to je další věc, která nám může pomoci ušetřit další sumu peněz. Možná se ptáte, jak bychom mohli nakupovat zboží za velkoobchodní cenu, když daný výrobek budeme nakupovat pouze v malém množství.

Velkoobchodní cena na AliExpressu

Pojďme si tedy představit další z mnoha výhod nakupování z Číny, tady možnost nakupovat zboží za velkoobchodní cenu. Představte si výrobce, který vyrábí v Číně obaly na mobilní telefony. Výrobce vyrobí obal na náš mobilní telefon a prodá jej obchodníkovi za 0.70$, tedy přibližně 15Kč. Tento obchodník daný obal prodá mezinárodnímu distributorovi za 0.99$, který jej následně nabídne českému maloobchodnímu prodejci za 1,50$ , tedy přibližně 35Kč, což může být považováno za velmi výhodnou cenu.

 
Jelikož se však pro českého obchodníka jedná o velkoobchodní cenu, po přičtení nákladů na dopravu, propagaci a hlavně po navýšení ceny na cenu maloobchodní se dostáváme na částku okolo 4$ – 5$, tedy částku okolo 120Kč. Přesně za tuto cenu a také cenu mnohem vyšší jsou různé obaly na mobilní telefony nabízeny v českých internetových obchodech.

 
Můžeme si říci, že 120Kč ještě není tak hrozná cena a vzhledem k ceně samotného telefonu se jedná o zanedbatelnou částku. Musíme si však uvědomit, že zde celý problém ještě nekončí, neboť se dostáváme k noční můře jménem doprava zboží. Nebydlíme-li v blízkosti výdejny daného e-shopu, nezbývá nám nic jiného, než si nechat zboží doručit až domů. Jedná se o velmi jednoduchou a také nejčastěji využívanou možnost, jak si můžeme bez starostí nechat dané zboží doručit.

 
Ona bezstarostnost však s sebou nese problém, jímž je cena za dopravu. Ta běžně dosahuje hodnoty okolo 100Kč za balíček. Co z toho plyne pro nás? Zakoupíme-li si obal na náš mobilní telefon, zcela jednoduše za něj zaplatíme okolo 200Kč a mnohdy ještě mnohem více.

Výhodné ceny bez poplatků za dopravu

Jak tedy můžeme nakonec vidět, cena, za kterou daný obal zakoupíme z českého internetového obchodu je v tomto případě v konečném důsledku téměř 10x vyšší, než byla cena, za kterou daný obal od obchodníka zakoupil distributor.

 
Nebylo by ale skvělé, kdybychom mohli zboží zakoupit od obchodníka stejně, jako onen distributor a tím moci ušetřit nemalé náklady? Jistě bylo. A přesně toho můžeme využít díky čínskému internetovému tržišti AliExpress, kde je zboží nabízeno právě těmito obchodníky. Není proto divu, že kvalitní obaly na mobilní telefony můžeme bez problémů zakoupit již od 0,90$ , tedy přibližně 23Kč.



Bezplatná doprava
Výhodné ceny však nejsou jediným způsobem, jak můžeme ušetřit nemalé výdaje. Jenom si vzpomeňte na naši případovou situaci, kdy jsme si chtěli objednat obal od českého prodejce. Chceme-li si nechat zboží doručit až domů, musíme si připlatit. To však nutně neplatí v případě nakupování z čínských internetových obchodů a tržišť, neboť můžeme využít možnosti bezplatné dopravy, a tak si nechat zboží doručit až domů zcela ZDARMA.

 
Přesně tak! Díky štědrým dotacím čínské vlády se již nemusíme nadále starat i zbytečné poplatky a můžeme si užívat nakupování za výhodné ceny. Tuto výhodu můžeme ocenit zejména v případě, rozhodneme-li se využívat speciálních slev, na které čas od času můžeme narazit. Budeme-li nakupovat častěji, bez problémů s pomocí bezplatné dopravy můžeme ušetřit až 1200Kč, za které můžeme nakoupit mnoho dalších skvělých věcí.

Jak nastavit češtinu na AliExpressu

Říkáte si, že nakupování z čínských internetových obchodů přeci jenom může být skvělou možností, jak efektivně nakoupit a ještě přitom ušetřit? Potom by vás jistě mohlo také zajímat, jak na AliExpressu nastavit češtinu. Je sice pravdou, že anglicky dnes umí mnoho lidí, ale možná patříte právě mezi tu skupinu lidí, která si tento západní jazyk příliš neoblíbila nebo neměla možnost se jej v dostatečné míře naučit.

 
Na AliExpressu denně nakoupí několik tisíc spokojených zákazníků ze všech koutů světa. Abychom se mohli na tomto skvělém internetovém tržišti jednoduše pohybovat, potřebujeme také dobře rozumět všemu, co zde vidíme.


Nastavení jazyku je proto velmi jednoduché a bez obav jej zvládne naprosto každý. Otevřeme-li si v prohlížeči web AliExpressu, můžeme zde ihned vidět horní lištu, na které nalezneme několik položek psaných menším písmem. Mezi těmito položkami nabídneme možnosti, jako Buyer Protection, Help, Ship to a také Language.

 
Ze všech těchto položek nás bude nejvíce zajímat poslední tlačítko, tedy Language, po jehož rozkliknutí se nám rozbalí okýnko, na jehož spodní straně můžeme naleznout nápis Vyberte jazyk. Ne-že byste nemohli zkusit například ruštinu nebo španělštinu, které také naleznete výše, ale pro klid v duši si alespoň pro začátek vystačíme s naším rodným jazykem, tedy češtinou.

Platba cla a DPH za zboží z Číny

Než se vrhneme do nakupování z AliExpressu, měli bychom si však nejprve něco povědět o jistých poplatcích, které vás mohou potkat. Mezi tyto poplatky platí clo a v jistých případech také DPH.

 
Pokud plánujeme nakupovat menší drobné věci, jejichž hodnota je nižší, jak 25 dolarů, nemusíme se ničeho obávat a můžeme s klidem v duši nakupovat, jak nám jenom náš bankovní účet dovolí.

 
Více obezřetní bychom však měli být v případě, že cena námi nakupovaného zboží již přesahuje hodnotu 25 dolarů, tedy přibližně 625Kč, neboť od této chvíle se na nás vztahuje povinnost platby DPH. Můžeme vás ujistit, že šance, se kterou budete DPH platit je rovna šanci, že celní úředníci mezi všemi přicházejícími balíčky při náhodné kontrole odchytí ten váš. Šance tu tedy je, ale v mnohých případech můžeme bez starostí nakupovat i za cenu přesahující 30 dolarů a DPH v životě platit nebudeme.

 
Jak se říká, náhoda je blbec a může se tak stát, náš balíček při náhodné kontrole odchycen bude. V takovém případě je zboží vystaveno rozhodnutí o přezkoumání celním úřadem a následně je zadrženo za účelem zjištění reálné hodnoty. Po vyžádání dokladů ke zboží je následně vyměřeno DPH, které se vyměřuje ve výši 21% z celkové ceny zboží.

 
Kromě cla je zde ještě jeden, větší strašák, jménem clo. Platba cla za zboží se na nás vztahuje až od 150 Euro ceny zboží, tak že nehodláme-li nakupovat drahé chytré mobilní telefony nebo tablety, nemusíme se platby DPH nijak obávat. V opačném případě se nám však může stát, že si k celkové ceně připlatíme ještě dalších 15%.
Zde však samotné poplatky ještě zcela nekončí, neboť clo i DPH musíme uhradit na celním úřadu v Praze. Pocházíme-li z Prahy, nemusíme řešit téměř žádný problém. Jiná je však pro nás situace, kdy pocházíme například z Brna nebo Ostravy a hlavní město je pro nás tak nějak z ruky. V takovém případě můžeme využít rozšířených služeb přepravních společností, jako je Česká pošta, DHL nebo UPS.

 
Rozšířené služby jsou skvělá věc, neboť můžeme nechat přepravce, aby nás v případu platby poplatků zastupoval a dané poplatky za nás uhradil. Za tyto služby si však přepravce účtuje speciální přípatek. V případě České pošty se jedná o přípatek ve výši 192Kč a v případě DHL se jedná o 2% z celkové ceny zboží, nejméně však 490Kč.

Více v samostatném článku.

Nejčastější překlepy při vyhledávání

Jak tomu již u cizích názvů bývá, lidé mají skvělou schopnost vytvářet nové a mnohdy také vtipné alternativy daných názvů, které znají pouze z doslechu nebo si je správně nezapamatovali. V každém případě máme seznam nejčastěji zadávaných překlepů, které mohou pobavit znalé i méně znalé jedince.

Mezi dané fráze patří výrazy jako:

  • aliexpre
  • alixpres
  • aliepress
  • aliex
  • aliexpess
  • aliexspres
  • alienexpress
  • alieexpress
  • aliexpes
  • aliaexpres
  • aliepres
  • alexpress
  • eliexpres
  • alienexpres
  • alyexpres
  • aliespress
  • aliexpresss
  • aliexprss
  • aliexperss
  • aliespres
  • allexpres
  • alexpres
  • aliexprs
  • aiexpress
  • allyexpres
  • aliexspress
  • aleexpres
  • aleexpress
  • alie expres
  • alliexpre
  • aliexprex
  • allexpress
  • a další.

Přestože se tyto výrazy mohou zdát poměrně vtipné, věřte, že se najde mnoho lidí, kteří tímto, nebo dosti podobným způsobem samotný název AliExpressu zadávají.

5/5 – (2 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.




Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *