Jak si vybrat správný rám postele v 6 krocích

Matrace bez rámu postele je jako chleba bez kůrky: bez této důležité vrstvy ztrácí oporu, stabilitu a základ – nemluvě o stylu.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Je tedy snadné si představit, proč je výběr dobře vyrobeného rámu postele tím správným základem pro uložení matrace a důležitou součástí kvalitního nočního odpočinku. Pokud jste však s hledáním teprve začali, můžete být poněkud zmatení velkým výběrem na trhu. Takže pokud vás zajímá, jak vybrat rám postele, čtěte dál!

Krok 1: Určete, kolik jste ochotni utratit

Stanovení rozpočtu je snadný způsob, jak okamžitě zúžit výběr při hledání rámu postele. Díky obrovskému cenovému rozpětí mohou rámy postelí stát od méně cca 2000 Kč až po více než 50 000 Kč.

Vzhledem k množství dostupných levnějších možností může být lákavé vybrat si nejlevnější rám postele, který najdete, zejména pokud jste již utratili za matraci.

Přesto je důležité pečlivě zvážit své možnosti a pochopit, jakou kvalitu za danou cenu získáte, když si koupíte postel s rámem vysoké kvality. Koneckonců, spánek je pro naši celkovou pohodu nesmírně důležitý a ovlivňuje nespočet aspektů našeho fyzického i duševního zdraví.

Při ceně se ohlížejte na: materiál, dobré zpracování, čelo postele nebo jeho absenci, či stabilitu.

Krok 2: Rozhodněte se, jakou velikost potřebujete

Výběr správné velikosti rámu postele je zásadní, pokud jste si již zakoupili matraci. Ačkoli se některé velikosti mohou zdát podobné, existují rozdíly v rozměrech jednotlivých nejběžnějších velikostí matrací, takže budete potřebovat odpovídající rám postele.

Pokud si však právě pořizujete novou matraci, máte při výběru rámu postele mnohem větší volnost. V tomto případě můžete zvážit velikost místnosti, ve které bude postel stát, a kolik prostoru kolem ní potřebujete.Zvážit můžete ty nejvíce standardní rozměry postelí, jako je rám postele 180×200. Pokud máte speciální poždavky, jako větší rozměr, můžete to také omezit vaše možnosti výběru.

Krok 3: Zvolte výšku postele podle svých preferencí

Dalším aspektem souvisejícím s velikostí rámu postele je její výška. Mnoho rámů postelí je umístěno přibližně ve výšce vašich kolen, ale některé aspekty vašeho života mohou ovlivnit, jaká výška postele je pro vás nejvhodnější.

Pokud máte například omezenou pohyblivost, bude důležité zvolit takový rám postele, do kterého lze snadno vstoupit a z něhož lze snadno vylézt, jako je například zvýšený rám postele. To je také třeba zvážit, pokud bude postel sdílená s domácími mazlíčky nebo malými dětmi.

Krok 4: Zvažte současnou estetiku vaší ložnice

Jakmile zúžíte kritéria pro hledání rámu postele, budete chtít zvážit, jaký styl rámu postele vyhovuje vašemu současnému prostoru pro spaní. Pokud je například vaše estetika útulná a tradiční, možná budete chtít tradičnější rám postele.

Pokud se vám líbí elegantnější a modernější styl rámu postele, můžete dát přednost hladkým liniím kovového rámu nebo naopak zamířit směrem k čalouněným rámům.

Krok 5: Prohlédněte si různé typy rámů

Po určení velikosti, výšky a stylu rámu postele, který potřebujete, se nyní budete chtít podívat na různé dostupné typy. Když si kupujete něco tak dlouhodobého, jako je rám vaše postele, pravděpodobně chcete vidět různé druhy a možnosti. Nedržte se pouze u toho, co považujete za váš styl, může vás zaujmout i něco z úplně jiné kategorie.

Rate this post
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *