Alliexpres

aliexpress-logo
Jste rádi, když můžete nakoupit kvalitně, ale přitom výhodně? Nechcete se obírat o možnost používat nejnovější digitální vychytávky, ale přitom za ně neplatit více, než je ve skutečnosti nutné? Potom by vás mohlo zaujmou nakupování z čínských e-shopů, které si v posledních několika letech oblíbily miliony spokojených zákazníků.
Podívejte se na nabídku zboží na AlliExpresu

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Možná se ptáte, proč nakupovat z takové dálky, když můžeme klidně nakupovat i z českých internetových obchodů. Věřte nebo ne, nakupování z čínských internetových obchodů a tržišť s sebou nese celou řadu nesporných výhod, se kterými se v naší zemi nesetkáme.

Představte si běžnou situaci, kdy hledáte nový chytrý telefon. Většina elektroniky, kterou u nás můžeme zakoupit, pochází z Asie, ať již je vyrobena v Číně nebo Jižní Korei. Uvést si to můžeme například na mobilních telefonech iPhone. Ještě před nedávnem jsme mohli iPhone 5S v českých internetových obchodech zakoupit za cenu okolo 10 000Kč.

appletelefony

Co když vám však povíme, že úplně stejný telefon bylo možno zakoupit již za 7 000Kč? Ano, je to přesně tak, jak čtete. Přesně za tuto cenu bylo možno chytré telefony iPhone zakoupit na čínských internetových obchodech. Jak je to vlastně možné?

Když tento telefon, nebo jakýkoli jiný, vyjede z výrobní linky, je výrobcem prodán distributorovi, který jej zakoupí například za 6500Kč. Následně je distributorem tento telefon prodán českému obchodníkovi za velkoobchodní cenu, pohybující se okolo 7500Kč. Připočteme-li si k dané ceně ještě náklady vynaložené na dopravu, můžeme se bavit o ceně okolo 8 000Kč. Jedná se však o velkoobchodní cenu, za kterou daný výrobek pořídil český obchodník.

Jelikož však i tento obchodník chce na daném telefonu vydělat, následně jej uvede do prodeje za 10 000Kč. Budeme-li mít štěstí, možná jej zakoupíme i za 9500Kč po velké slevové mánii, které přeci musí každý z nás podlehnout.

Co z toho plyne v konečném důsledku pro nás? Jedině to, že než daný telefon dorazil z Číny k nám, zvedla se jeho cena téměř o polovinu, přesněji tedy 3500Kč. To je již cena, za kterou bychom si mohli pořídit druhý, levnější chytrý telefon nebo tablet. Bylo by jistě skvělé, kdybychom mohli i my zakoupit takový telefon za velkoobchodní cenu a nemuseli tak zbytečně nechávat vydělávat všechny lidi, stojící mezi námi a výrobcem, že?
Podívejte se na nabídku mobilních telefonů z AliExpressu
Co když vám však povíme, že tuto možnost máte také vy? Díky čínským internetovým obchodům a hlavně tržištím můžete také vy zakoupit tento telefon přímo od obchodníka z Číny, čímž můžete bez problémů ušetřit okolo 30% z koncové ceny. To se již vyplatí, nemyslíte? Stále to však není jediný způsob, jak můžeme ušetřit.

Bezplatná doprava z Číny z Alliexpres

Pokud se již přeci rozhodneme nakoupit od českého obchodníka s elektronikou, musíme kromě vyšší maloobchodní ceny řešit i druhý problém, kterým je doprava. Pokud nechceme za naším telefonem cestovat přes půlku republiky, je zcela logické, že využijeme služeb jednoho z dopravců, působících v České republice, a necháme si námi zakoupený telefon doručit až domů.

dhl

Poplatky, poplatky a zase poplatky. Přesto, že jsme si museli značně připlatit za samotný telefon, bude nás něco stát i doprava. Její cena se běžně pohybuje okolo 100Kč, což sice není tolik, avšak nakupujeme-li častěji může se tato suma nastřádat. Něco podobného platí také v případě, rozhodneme-li se zakoupit například sluchátka nebo obal na telefon, kdy se jedná o položky v rámci několik a stovek korun.Díky nakupování z čínských internetových obchodů se však můžeme pohodlně zbavit i těchto dalších zbytečných výdajů, neboť si můžeme nechat díky štědrým dotacím ze strany čínské vlády nechat doručit zboží až domů zcela ZDARMA. Ano, přesně tak! Nejenom, že zboží zakoupíme za velmi výhodnou velkoobchodní cenu, navíc za jeho dopravu nebudeme muset zaplatit ani korunu. Ještě stále o něčem pochybujete?

Nakupujeme na AlliExpresu

Pokud jste dospěli k závěru, že nakupování z čínských internetových obchodů má přeci jenom své výhody, gratulujeme. Nyní však nastává otázka, který internetový obchod je pro nás ten nejlepší a na kterém můžeme získat nejlepší cenu a největší výběr. Ten, kdo má již s nakupováním z Číny určité zkušenosti, jistě hrdě prohlásí, že z AlliExpresu.

AlliExpres je čínské internetové tržiště, na kterém se denně střetává obrovská nabídka s ještě větší poptávkou. Denně se na tomto internetovém tržišti uskuteční okolo sto tisíc objednávek. To je již poměrně velké číslo, nemyslíte?

Pojďme si ale povědět, jaký je vlastně rozdíl mezi samotným internetovým obchodem a internetovým tržištěm. Pokud budeme nakupovat na internetovém obchodu, jedná se o koncového prodejce, který na svém skladu vlastní všechny nabízené výrobky a pokud provedeme nákup, tento daný prodejce nám zboží následně zašle.

V případě AlliExpresu je tomu však jinak. Samotný AlliEpxres je pouze místem, kde se všichni tito obchodníci scházejí a nabízejí zde své zboží. Díky tomu můžeme využít velmi široké nabídky a také velmi výhodných cen, neboť se ceny za zboží dlouhodobě pohybují poměrně nízko, aby si jednotliví obchodníci mohli udržet alespoň částečnou konkurenceschopnost.

Další nespornou výhodou je také celá řada slev, na které můžeme denně narazit. Ať již hledáme elektroniku, oblečení, boty nebo třeba doplňky do domu, na AliExpressu můžeme vždy nakoupit za nejvýhodnější ceny na trhu.

Široký výběr zboží na AlliExpres

Uvažujete o koupi nového chytrého mobilního telefonu? Potom budete na AlliExpresu jako v sedmém nebi. Ať již hledáte známé značky, jako je Apple, Smasung, LG nebo vám stačí méně známé čínské značky, na AlliExpresu si vybere naprosto každý. Doporučit můžeme také méně známé čínské výrobce, kteří se pomalými krůčky začínají také dostávat na český trh. Mezi tyto značky patří například Xiaomi, Huawei nebo No. 1.

Velkou výhodou těchto značek je bezesporu fakt, že vyrábějí stejně kvalitní telefony a elektroniku jako jejich známější konkurence. Kde je tedy nějaký rozdíl? Přeci v ceně. Jako pěkný příklad nám může posloužit Samsung S5, který byl ještě nedávno k dostání za cenu, pohybující se okolo 15 000Kč. Na AliExpressu, ale také mnohých jiných čínských internetových obchodech, můžeme naleznout mobilní telefony, disponující naprosto totožným výkonem, jejichž cena je však poloviční. A co více, mnohdy navíc můžeme s překvapením zjistit, že tyto „levné kopie“ používají i naprosto stejný hardware, jako jejich dražší originály.

Díky tomu můžeme ušetřit ještě více při nakupování kvalitních čínských mobilních telefonů, které nás mohou velmi příjemně překvapit, ať již kvalitou zpracování, tak i velmi nízkou cenou. Podobně je tomu také u tabletů, jejichž cena začíná již na 500Kč. Již za tak málo peněz si můžeme pořídit tablet, se kterým můžeme brouzdat po internetu nebo sledovat videa na YouTube.

Elektronika však není tím jediným, co můžeme na AliExpressu naleznout. Také bychom neměli zapomínat na velmi široký výběr oblečení, ať již jde o spodní prádlo, trika, kalhoty, letní šaty nebo šaty plesové. Všechno toto oblečení můžeme za velmi výhodné ceny naleznout na tomto internetovém tržišti.

Pozor na nepoctivé obchodníky

Podobně jako u nás, i v Číně můžeme naleznout podvodníky, snažící se zbohatnout na nevědomosti zákazníků. Pokud se tedy rozhodneme využít výhodných nabídek na AliExpressu, měli bychom se řídit několika základními pravidly, které nám mohou pomoci, abychom o své peníze nepřišli.

Základem všeho je výběr obchodníka s vysokým hodnocením. To vždy můžeme naleznout v pravém horním rohu, stejně jako celkový počet uskutečněných obchodů. Pokud dosahuje obchodník hodnocení vyššího jak 90%, můžeme si být poměrně jisti, že se jedná o poctivého prodejce, od kterého bychom měli za své peníze dostat kvalitní zboží.

5/5 – (1 vote)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *