Společenské hry z Číny jsou plné možností

Deskové a karetní hry jsou skvělá společenská zábava, která umožňuje kratší či delší oddech od displejů mobilních telefonů a počítačů. Krom toho mohou být společenské hry zajímavým obchodním artiklem nebo třeba skvělým dárkem třeba pro větší skupinu lidí. Při nákupech ve vetším počtu kusů začínají být ceny mnohem zajímavější.

Jaké hry lze z Číny nakoupit? Určitě je vhodné se zamyslet nad hrami, které nepotřebují lokalizaci a jsou rozšířené globálně. Mezi ně určitě patří evergreeny jako jsou šachy, backgammon neboli vrhcáby a pak samozřejmě hrací karty.

Karetní hry, které lze importovat z Číny

Z Číny lze obvykle pořídit karty pokerové, klasická mariášová varianta je poněkud méně rozšířená. Přesto jsou pokerové karty určitě zajímavým artiklem, který se může vyplatit nakoupit i ve větším množství. Hra poker zažívá již několik let vzestup popularity, který je způsobem především obrovskou oblibou hraní na online platformách. Prakticky denně probíhají různé turnaje, kterých se může zúčastnit kdokoliv a dokonce je možné se skrze dobré umístění v online turnaji kvalifikovat na prestižní živé akce, kde se setkat s nejlepšími profesionálními hráči. Husarský kousek se povedl v roce 2003 Chrisi Moneymakerovi, když se kvalifikoval na hlavní turnaj World Series of Poker, který je považován za ekvivalent mistrovství světa, a posléze celou akci vyhrál. Právě jeho příběh zpopularizoval online hraní, jemuž také hrál do karet překotný rozvoj technologických možností.

Pokerové karty jsou tak zajímavým předmětem s velkou symbolikou, ale mohou také přinést spoustu zábavy. Důrazně doporučujeme seznámit se s pravidly dříve, než začnete hrát, protože karty velmi pravděpodobně nebudou obsahovat pravidla v češtině. Naštěstí není těžké najít online pokerové sestavy, které zaručí vítězství.

Čínské hry z Číny

Kromě “západních” her lze z Číny importovat také tradiční čínské a asijské hry, které dovedou zpestřit nudný večer nebo opět mohou představovat zajímavou položku v e-shopech i kamenných obchodech. Mezi ně patří mahjong, který měl v 90. letech snad každý, kdo vlastnil počítač, v elektronické podobě. Mahjong je oblíbená hra s prvky náhody i dovedností, hráči skórují podobně jako v bridži, kdy hráč vyhrává „bank“, zatímco jiní hrají s individuálními sázkami na každé rozdání. Mahjong má pochopitelně mnoho variant, proto je vhodné si pořídit pravidla v češtině.

Desková hra Weiqi, při níž se používají černé a bílé disky na šachovnici o 361 místech, je považována za nejnáročnější deskovou hru na světě. V západním světě je tato hra známá spíše pod názvem „Go“ a je jedním z nejvýznamnějších čínských vývozních artiklů. Strategie špičkových hráčů Go je mnohem složitější než u šachů nebo jiných deskových her. Vzhledem k jednoduchosti pravidel, ale složitosti strategie se s oblibou používá v matematické teorii her, vojenské strategii a při testování strojového učení.

Vyplatí se nechat si v Číně vyrobit svou vlastní hru?

Odvětví stolních her dosáhne v roce 2023 hodnoty 12 miliard dolarů. Pokud si chcete ukousnout kus tohoto koláče s vlastní stolní hrou, výroba a odvoz do Číny je to nejlepší, co můžete udělat – ale má to háček. Průměrný výrobce převezme celý váš projekt a vše zadá jedné menší společnosti. Právě zde váš výrobce ztrácí veškerou kontrolu (ne že by mu na tom nějak zvlášť záleželo) nad kvalitou a požadavky, které jste mu zadali. Chcete výrobce deskových her, který se ujme každého dílu vaší deskové hry a – za předpokladu, že má potřebné zkušenosti – zadá zakázku továrnám, se kterými pravidelně spolupracuje, podle jejich specializace. To znamená, že pokud vaše desková hra obsahuje díl, který je nejlepší vyrobit z určitého typu tvrzeného plastu, předá objednávku pouze na tento díl továrně, která se na tento druh práce specializuje. Udělají to pro všechno, od vaší sady kostek přes figurky až po každý další dílek a krabici, ve které je vaše desková hra dodávána.

Opatrnosti není nazbyt

Čína nabízí obrovské možnosti nákupu a dokonce i výroby deskových her. Velmi výhodně lze pořídit jak známé karetní a deskové hry, tak hry, které jsou trochu exotičtější. Nutné ale je spolupracovat s důvěryhodnými a prověřenými dodavateli.

5/5 – (2 votes)

Uveřejněno

v

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *