Jak vybrat herní myš?

 

Počítačové myši propojují vaše ruce se světem a jsou jednou z nejvíce důležitých součástí vašeho pracovního místa. I když se zdá, že je počítačová myš jednoduchým zařízením, na její kvalitě velmi záleží. Proto se vyplatí vědět, co odlišuje jeden typ od druhého při nákupu nové myší společnice k vašemu počítači, či notebooku. Neergonomická a nevyhovující myš může způsobit zdravotní potíže od karpálů až po bolesti krční páteře.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Typy myší

V průběhu času se vyvinulo několik kategorií myší, z nichž každá byla vyrobena pro různé účely. Nejběžnější jsou běžné stolní myši určené pro použití s ​​stolním nebo notebookem. Kromě obvyklých pravých a levých tlačítek myši, společné funkce zahrnují rolovací kolečko a mohou také nabídnout další tlačítka na palec, které vám umožňují navigovat kurzor dopředu a zpět ve webovém prohlížeči.

Cestovní myši nabízejí mnoho z těchto vlastností, ale jsou dodávány v menší velikosti. Jsou navrženy tak, aby se snadno vložily do kapsy batohu nebo tašky na notebook. Přestože se malá velikost může dobře hodit do zavazadla, cestovní myši mají tendenci být příliš malé do ruky – můžete je používat v pohodě jednou za čas na cestách, ale v dlouhodobém používání se stávají značně nepohodlnými. Obecně řečeno, cestovní myši jsou většinou bezdrátové a napájené bateriemi, určené pro občasné použití.

Herní myši splňují základní koncept myši a pak zesilují každý prvek až do extrému. V závislosti na stylu hry, pro kterou je myš určena (MMORPG, střílečky, strategie v reálném čase), oceníte různé specializované funkce. Co mají společného tyto myši, je kombinace vysoce výkonných částí – laserových senzorů, tlačítek se světelným senzorem a pozlacených konektorů USB – a možnost přizpůsobení, jako je nastavitelná váha, programovatelné makro příkazy a přepínání DPI. Pro uživatele, kteří nejsou každodenními hráči, jsou tyto funkce možná zbytečné, ale pravidelní gambleři dokáží ocenit všechny jejich parametry.

Ergonomické designové myši přinášejí všechny obvyklé funkce myši do tvaru, který ruku uvádí do neutrální polohy. Jsou navrženy tak, aby snížily stres a napětí v ruce, který způsobuje karpální tunel, při celodenním používání myši. Tyto ergonomicky tvarované myši mohou vypadat neobvykle, ale většinou si na jejich netradiční tvar většinou rychle zvyknete.

Možnosti připojeníNejjednodušší způsob, jak připojit myš k počítači, je prostřednictvím kabelového připojení USB. Počítačové myši jsou obvykle zařízení typu plug-and-play bez dalšího softwaru pro instalaci (s výjimkou některých herních myší), což znamená, že připojení kabelu je všechno nastavení, které budete muset vyřešit. Na rozdíl od bezdrátových alternativ, kabelové zařízení čerpá svůj výkon z USB, takže se nemusíte starat o baterie. Drátové připojení je také preferováno pro hraní her, jelikož kabelové propojení vás osvobodí od problémů s prodlevou a rušením, na které jsou náchylné bezdrátové varianty myší.

 

Pokud chcete více svobody a méně kabelů na stole, je vhodnější preferovat bezdrátovou myš. Bezdrátové myši přenášejí data do vašeho počítače jedním ze dvou základních možností: RF připojení k přijímači USB nebo přes Bluetooth. Obě připojení mají své výhody a nevýhody, ale pokud se chcete zbavit kabelů a získat při používání myši flexibilitu, je bezdrátová myš pro vás nejlepší volbou. Jedinou jejich nevýhodou je potřeba nainstalovat odpovídající software, který bývá dodáván spolu se zbožím.

Pokud se snažíte při dlouhodobé práci s počítačem co nejvíce svému tělu ulevit, je vhodné doplnit myš ergonomickou podložkou, která pomůže vašemu tělu se s nadměrnou zátěží na ruce snáze vyrovnat.

Co vám můžeme nabídnout?

Nyní vám na GearBestu nabízíme ergonomickou podložku v sadě se zlevněnou herní myší Alfawise. Tato sada včetně podložky zdarma je k dostání za fantastických $10.99 dolarů s použitím kupónu GBFEB030!

Alfawise V10 A3050 USB Wired Gaming Mouse

Ergonomický tvar myši poskytuje hráčům kvalitní herní zážitek. Čtyři uživatelsky definovatelná nastavení DPI až do 4000. Její vysoká optická přesnost umožňuje hraní náročných her, myš je kompatibilní s notebooky i stolními počítači.

Hlavní rysy:

• Vybaveno profesionálním motorem Avago A3050
• RGB LED světlo vám přináší nádherné podsvícení při hraní
• Nastavitelné režimy osvětlení
• Nastavitelná DPI 1000/2000/3000/4000
• Unikátní design
• Použití 8D optiky
• Umělecká konstrukce
• Vynikající vzhled
• Ovládání 6D, vysoce výkonný herní motor
• Konkávní struktura
• Povrch odolává skvrnám, otiskům a potu
• Jemný materiál účinně zabraňuje kluzkosti, zlepšuje přilnavost

 

 

5/5 – (1 vote)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *