Aliexpress nabídka zboží

aliexpress-logo

AliExpress – nákup z Číny s ohromující nabídkou zboží

Čínský e-shop AliExpress patří mezi nejlevnější způsoby nákupu zboží z Číny. Funguje na stejném principu jako české Aukro, nebo nejznámější Ebay, či Alibaba. Využívá spousty drobných dodavatelů, díky kterým pokrývá poptávku prakticky po jakémkoliv zboží. Koupíte si zde elektroniku, hračky, oblečení i sportovní vybavení nebo nářadí pro opravdové kutily. Nabídka zboží na AliExpress vás jednoduše ohromí. Zde si skutečně vyberete.
Získejte 4 % z nákupu na AliExpressu zpět + 50 Kč bonus!

  • Využijte nově spuštěný cashback a získejte automaticky až 4% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 50 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Podívejte se na největší nabídku zboží na AliExpress

AliExpress česky umí, ale jen strojově

Nákup přes AliExpress je ulehčen díky možnosti přepnout stránky do českého jazyka. O překlad se zde stará pouze Google Překladač, který ne vždy přesně překládá, ale určitě vám i tento strojový překlad přijde vhod. Nabídka zboží na AliExpress se zobrazuje buď jako katalogová nabídka nebo můžete využít i přímého vyhledávání zboží. Je nutné ale upozornit, že dané zboží musíte vyhledávat pomocí anglických názvů.

AliExpress.com Online Shopping for Electronics Fashion

AliExpress.com Online Shopping for Electronics Fashion

 

Videonávod jak si nastavit češtinu na AliExpressu

Jak sami vidíte, postup je opravdu jednoduchý. Češtinu si nastavíte v pár vteřinách. Věřím, že tento mini návod vám více zpřístupní a ulehčí nakupování na AliExpress.com.

Nabídka zboží přes AliExpress – dvě důležité zásady

Při výběru zboží pamatujte na dvě velmi důležité zásady. Abyste zboží z Číny zakoupili opravdu nejlevněji, vyberte pro zobrazení nabídky zboží „Free Shipping“ a „1 piece only“. Budou vám nabízeny položky, které obsahují dopravu zdarma a přitom si kupujete pouze 1 ks (případně páru) daného druhu zboží. Více v samostatném článku.

Jak nakupovat na AliExpress

Neméně důležité je sledování referencí prodejce a vybraného zboží. Pokud z referencí působí nevěrohodně, pak od něj dejte ruce pryč. Poohlédněte se raději po jiném zboží či prodejci i za vyšší cenu. AliExpress nabízí také garanci vrácení peněz.

Způsob dopravy a platby na AliExpress

Jakmile si zboží vyberete, budete si také muset zvolit způsob dopravy. Nejrozšířenější a nejpoužívanější metodou je DHL. Je totiž rychlejší než China Post Air Mail. Zboží z AliExpress vám dorazí zpravidla do jednoho měsíce. U DHL to ovšem může být i daleko dříve (za týden). Obě metody dopravy zákazníkům nabízejí sledování zboží. U China Post Air Mail se tak setkáte s China Post Tracking, jak se sledovací systém nazývá, u DHL pak jednoduše DHL Express Tracking.

Všechny způsoby dopravy a platby na AliExpress

AliExpress nenabízí možnosti platby přes PayPal, která je sice jinak velmi rozšířená, ale souvisí s ní poplatky za převod měň. Vhodnou alternativou tak je platba přes platební kartu, přičemž jsou podporovány ty nejrozšířenější. V našem úvodním nákupu zboží z Číny jsme před touto variantou varovali. Proto i nyní upozorňujeme, že se nejvíce vyplatí vytvořit si platební kartu s limity plateb. Zvýšíte tak její bezpečnost a zabráníte jejímu zneužití.

Výhodou je, že peníze nejdou přímo prodejci, ale nejprve AliExpressu. Až jakmile sami potvrdíte, že zboží je v pořádku u Vás doma, tak teprv posléze dostane zaplaceno i obchodník.

Dále je dostupný běžný bankovní převod, jenže ten trvá zpravidla 3-4 dny, takže je nutné počítat se zdržením. Případně je možné využít službu Escrow, což je platba, která je zaslána přímo na účet firmy AliExpress, ta jí pak zasílá prodejci.

Výhody e-shopu AliExpress

  • Ohromný výběr zboží všeho druhu
  • AliExpress je v češtině, i když jen strojově
  • Doprava zdarma (Free Shipping)
  • Bezkonkurenčně nízké ceny
  • Během roku jsou dny, kdy se dávají slevy na většinu zboží
  • Hodnocení uživatelů i produktů

Všechny články na téma AliExpress

Aliexpress nabídka zboží
3.1 (62.34%) 171 votes

Facebookmail