Váháte při výběru akční kamery?

Youtube, videoblogy, streamování…Zdá se, že všichni dnes potřebují akční kameru. A proč by ne? Dokonce i když nejste akční dobrodruh nebo sportovní extrémista, je to skvělý gadget, který vám pomůže uchovat vaše vzpomínky a pomůže vám i dostat pár  „lajků“ na facebooku, až se vašimi videovýtvory budete chlubit přátelům.

Když kupujete akční kameru, většina lidí zná a koupí GoPro, protože je to nejznámější značka. Pokud však hledáte „akční kamery“ online, zjistíte, že existuje řada dalších a mnohdy kvalitnějších značek, z nichž si můžete vybrat.

Pokud jste výběrem akčních kamer nepolíbený nováček, je několik důležitých faktorů, které je třeba vzít v úvahu při porovnávání dostupného zboží:

Kvalita videa

Pokud nekupujete akční kameru jednoduše jen proto, abyste mohli říkat, že ji máte, rozlišení videa je rozhodujícím faktorem při výběru konkrétní značky a modelu. V současné době představuje rozlišení 4K nejvyšší kvalitu videa, která je k dispozici u většiny akčních kamer s nejvyšší kvalitou, po nich následuje 1080p a 720p. Správné rozlišení videa na míru pro vás závisí na tom, k jakému účelu budete kameru používat a společně s jakými zařízeními budete přehrávat, upravovat a sdílet vaše záběry. Pokud nevlastníte 4K TV nebo počítačový monitor,  4K je zbytečné – avšak vývoj jde neustále dopředu mílovými kroky, tudíž pokud postujete na sociální média, tato investice se do budoucna jako zbytečná nejeví.

Velikost, tvar a hmotnost

Výběr v tomto ohledu také velmi záleží na předpokládaném způsobu, jakým budete kameru používat. Většina akčních kamer je kvádrového tvaru, na montáže na přilby a filmování při akčních sportech je vhodný spíše kulatější tvar.

Pokud jde o velikost a hmotnost, je nejlepší manipulovat s co možná nejlehčím a nejkompaktnějším modelem pro maximální přenositelnost.

Odolnost

Pokud plánujete použít svou akční kameru v dešti, sněhu nebo pod vodou, je třeba na toto myslet již při nákupu. Některé akční kamery mají vodotěsný tělo, zatímco jiné musí být umístěny uvnitř vodotěsného pouzdra.

Životnost baterie

Většina akčních kamer nabízejí pouze jednu až tři hodiny nepřetržitého používání, než dojde baterie. Samozřejmě, že se to bude lišit v závislosti na tom, v jaké kvalitě videa nahráváte, stejně jako jestli máte zapnuté funkce Wi-Fi, Bluetooth atd.

 

Další

Kritérií pro výběr akční kamery je samozřejmě mnohem více, od rozšiřitelné paměti,kvality fotoaparátu, zorného pole nahrávání, příslušenství a v neposlední řadě se nabízí i otázka ceny, a poměru mezi kvalitou – cenou – a jestli se při četnosti vašeho nahrávání vyplatí do akční kamery investovat vetší částky.

 

sale

 

Za naši redakci vám můžeme doporučit Xiaomi Mijia Mini 4K 30fps Action Cameru. Nabízí zajímavý poměr cena x výkon pro začínající a středně pokročilé tvůrce videí.

kameraas

Tato 2,4-palcová akustická kamera s dotykovým displejem Xiaomi Camera Mini s 7 skleněnými objektivy podporuje video záznam 4K – 30 snímků za sekundu, šestiosé EIS je stabilnější pro větší stabilitu při fotografování. Pomůže vám zachytit všechny vaše vzácné okamžiky a má řadu potřebných funkcí, díky nimž je ideální společnicí pro fotografování, outdoorové sporty, hloubkové snímání – také jako domácí bezpečnostní systém apod.

kamerasafa

 

Hlavní rysy:

7 skleněných čoček 145 stupňů širokého úhlu zachytí úžasnější perspektivy

Podporuje sekvenční a pomalé snímání

Podporuje devět scénických režimů fotografií

Šestiosý EIS: tříosý gyroskop a tříosý akcelerometr

WiFi: IEEE802.11 b / g / n

Verze Bluetooth: 4.1

Podporovaná max. Externí karta: TF 64G

Rozlišení videa: 1080P (60fps), 4K (3840 x 2160)

Kapacita baterie (mAh): 1450 mAh

 

 

 

 

 

Nyní vám pomůže tento model ušetřit při pořízení značkou částku peněz, při pořízení na GearBestu nyní již od $92.11

Stále probíhají velmi velkorysé listopadové výprodeje.

sale

 

3.5/5 – (2 votes)

Uveřejněno

v

, ,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *