kamery do auta z číny

Kamery do auta

Jezdíte často autem do města, ať již kvůli práci nebo třeba na nákupy? Poté jistě podobně, jako tisíce dalších řidičů, řešíte problémy s ucpanými parkovišti a hustou dopravou na křižovatkách. Právě na takových místech často dochází k různým dopravním nehodám, ať již dojde jenom k odření nárazníků nebo také horším nehodám.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku kamer do auta Číny

Zejména u obchodních center, kde denně projedou tisíce automobilů, jsou podobné nehody na denním pořádku, ať již kvůli neopatrnému parkování nebo třeba nedání přednosti v jízdě při vyjíždění z parkoviště. Velkým problémem podobných nehod však je následné dokazování viníka nehody.

Právě pro tyto případy tisíce chytrých řidičů po celém světě používají kamery do auta, které dnes můžeme pořídit již za několik stovek korun. Tyto kamery nabyly velmi vysoké obliby zejména ve východních zemích, kde se ve velké míře rozrostly problémy s pojišťovacími podvody, kdy se lidé snažili fingovanými nehodami s cizími vozidly dostat od pojišťoven tučné odškodné.

introimage

Na mnoha různých videích z Ruska nebo Ukrajiny můžeme vidět celou řadu nepochopitelných nehod, které se zde dějí téměř každý den. Díky kamerám, které řidiči ve vozidlech měli nainstalované, bylo následně mnohem jednodušší určit viníka nehody, neboť pokud by nebyla daná nehoda řádně zaznamenána na kameru, dozajista by byl následně potrestán samotný řidič nabouraného vozidla, který se shodou nešťastných náhod dostal do plánů pojišťovacích podvodníků.

Podobné kamery již dnes můžeme vidět například ve většina dopravních prostředků městské hromadné dopravy, kdy dopravní společnosti takto reagovaly na vzrůstající problémy s agresivitou řidičů automobilů, ale také se stále narůstajícím vandalismem, který má za následek neustálé zvyšování provozních nákladů těchto společností.

Elektronika z Číny

Jak vybrat kameru do auta

Na trhu můžeme naleznout nepřeberné množství kamer do auta, ať již za přední nebo zadní sklo. Velmi oblíbeným doplňkem těchto kamer do auta je také zpětně zrcátko s obrazovkou, na které můžeme vidět obraz z kamery, kterou máme umístěnou například za zadním sklem.

Vlastníme-li větší automobil, ať již jde o dodávku, obytné auto nebo třeba karavan, můžeme tuto kameru velmi efektivně využít, neboť v takových případech musíme velmi často řešit problémy s prostorem vedle a také za našim vozidlem, kam často nemůžeme vidět s pomocí běžného zpětného zrcátka. Takto vhodně umístěnou kameru můžeme velmi jednoduše využít jako další pár očí, který neustále kontroluje místa, kam běžně nevidíme, což jistě oceníme zejména při předjíždění nebo couvání na parkovištích, kde se musíme potýkat se špatně dostupnými a omezenými prostory.

2014-caravan-hobby-premium-01

Výběr samotné kamery proto záleží spíše na našich požadavcích a preferencích. Kamery se liší v mnoha ohledech, ať již jde o rozlišení, kapacitu úložiště nebo další příslušenství. Hledáme-li opravdu čistě pouze levné řešení, které nám může v případě potíží pomoci při prokazování viníka nehody, jistě si vystačíme i s levnější alternativou, kterou můžeme zakoupit již od 20 dolarů.

Tyto nejlevnější řady kamer do auta mohou nabídnout průměrnou velikost úložiště okolo 8GB paměti a rozlišení okolo 1080Px. Jedná se o malé kamery, které můžeme v případě zájmu propojit s externími obrazovkami, nebo je používat opravdu pouze jako malého pomocníka do města.

kamera1

Vlastníme-li však větší vozidlo, jistě oceníme také možnost využití rozšířeného příslušenství, jako je například zpětné zrcátko se zabudovanou obrazovkou a přední kamerou, kdy samotné zrcátko může plnit funkci kamery a zároveň k němu můžeme ještě připojit také sekundární kameru, kterou umístíme například na zadní část vozidla.

Lepší zpětná zrcátka se mohou pochlubit také například zabudovanou GPS navigací nebo schopností přehrávat videa a filmy. Takové zpětné zrcátko jistě oceníte zejména při dlouhých cestách po dálnici, ať již jako řidiči kamionu nebo dodávky. Zadní kameru také můžeme efektivně využít jako parkovacího asistenta, s pomocí kterého velmi jednoduše zaparkujeme také na špatně přístupných místech.

kamera2

Kamery do auta z AliExpressu

Hledáme-li kvalitní zboží za výhodné ceny, jistě nás jako první napadne čínské internetové tržiště AliExpress, na kterém se denně střetává velmi široká nabídka s poptávkou. Také proto zde můžeme naleznout miliony zajímavých výrobků od obchodníků z celé Číny za velmi výhodné ceny.

Výjimkou proto nejsou také ani kamery do auta, kterých zde můžeme naleznout opravdu velké množství za velmi zajímavé ceny.  O výhodách AliExpressu jsme si již v minulosti pověděli hodně, ale pokud ještě nemáte velké zkušenosti s nakupováním na čínských internetových obchodech, jistě by vás mohlo zajímat zejména to, že se jedná o největší čínské internetové tržiště, kde se denně prodá okolo 10 000 výrobků od stovek různých obchodníků.

aliexpress-logoHledáte-li zajímavou kameru do auta, zaujmout by vás mohl tento malý pomocník, který velmi jednoduše umístíte za přední nebo zadní sklo. Kamera v sobě nese zabudovaný displej s ovládáním, s pomocí kterého si můžeme vidět, co kamera nahrává nebo si dané záznamy rovnou jednoduše přehrát. Kamera do auta se může pochlubit krásným FullHD rozlišením, díky kterému můžete velmi jednoduše rozpoznat tvář řidiče protijedoucího vozidla, nebo třeba jeho poznávací značku. Vybrat si také můžeme z příslušenství, v rámci kterého můžeme zakoupit také externí paměťovou kartu o kapacitě 16GB nebo 32GB.
Podívejte se na nabídku autokamer z AliExpressu
Celou kameru i s příslušenstvím takto můžeme zakoupit na AliExpressu již od 50 dolarů. Nejenom, že za tuto cenu získáte šikovného pomocníka, ale tento pomocník vám navíc může do budoucna ušetřit mnoho problémů a případných nákladů při prokazování zavinění dopravní nehody.

kamera3

Profesionální a přesto malá, kompaktní a multifunkční. Přesně taková je duální kamera DVR R300, která v sobě nese mnoho výhod zabalených do jednoho malého zařízení. V čem je tato kamera vlastně tak zajímavá? Jednou z výhod je již samotný fakt, že zde můžeme naleznout dvě kamery v jednom. Jedna kamera je umístěna na přední straně a můžeme ji proto využít pro snímání dění před naším autem. Druhou kameru nalezneme na druhé straně zařízení, kterou můžeme snadno snímat interiér vozu a případně také dění za vozidlem.

Kromě samotných kamer v zařízení můžeme naleznout GPS registrátor, s pomocí kterého můžeme snadno námi nahrávaný obraz propojit také s místem dění. Tuto kameru mohou ocenit zejména různé taxislužby nebo také prostředky městské dopravy, kdy je zapotřebí snímat prostor před vozidlem, ale také samotný interiér vozidla. Kamera v sobě nese také malý displej, s pomocí kterého můžeme ovládat celé zařízení a přehrávat naše záznamy.

Hledáte-li zajímavého, kompaktního a hlavně levného pomocníka do každodenního provozu, tato kamera je tím správným řešením pro všechny vaše řidičské problémy.

kamera4

Vlastníte-li dodávku, obytný přívěs nebo kamion, jistě poté oceníte tuto kameru s multifunkčním zpětným zrcátkem, které v sobě nese již dříve zmiňovaný displej. Velkou výhodou tohoto multifunkčního zpětného zrcátka je také zabudovaná kamera, se kterou můžeme pohybovat a určit tak její směr.

Zrcátko v sobě poté nese 5“ displej, který můžeme využít k celkovému ovládání kamery, ale také samotného zrcátka, protože celé zrcátko je vybaveno operačním systémem Android, který můžeme naleznout také v mobilních telefonech nebo tabletech. Díky tomu můžeme samotné zrcátko využít také jako multimediální přehrávač, ať již budeme chtít sledovat náš oblíbený film, video nebo třeba poslouchat hudbu. Ocenit musíme také zabudovanou GPS navigaci, kterou tak můžeme vidět přímo ve zpětném zrcátku, aniž by musela nějak odvádět naši pozornost od řízení.

Samotná kamera se poté může pochlubit FullHD rozlišením, se kterým můžeme vidět veškerý obraz ve velmi vysokém rozlišení. Na rozdíl od předchozích kamer však výhody tohoto univerzálního kamerového zpětného zrcátka nekončí, neboť kromě zabudované kamery zde můžeme naleznout ještě druhou, sekundární kameru, kterou můžeme umístit na zadní stranu vozidla a snímat tak prostor za našim vozidlem. Velmi jednoduše tak můžeme samotné zrcátko proměnit také v parkovacího asistenta, který nám pomůže se snadnější navigací vozidla.

kamera5

Kamery do auta z DealExtreme

Na internetovém trhu můžeme naleznout mnoho kvalitních prodejců elektroniky a příslušenství. Představit si proto také můžeme čínský internetový obchod DealExtreme, specializující se na elektroniku a různé doplňky pro dům nebo auta. Na rozdíl od AliExpressu se nejedná o internetové tržiště, tak že jde o internetový obchod, který je sám jediným prodejcem svého zboží. Ani to však nevadí tomu, abychom zde mohli naleznout velkou škálu zboží za velmi zajímavé ceny.

Velkou výhodou, kterou v případě DealExtreme musíme ocenit, je možnost zakoupení zboží z evropských skladů, čímž můžeme v případě nakupování dražších výrobků ušetřit za clo a DPH, které bychom jinak při nakupování elektroniky z Číny museli platit. Jaké kamery do auta tedy můžeme na DX.com naleznout?

Hned na první pohled nás zaujala kamera Kelima, která se může pochlubit velkým 5“ displejem, který jistě potěší všechny nadšence elektroniky a obrazovek. Samotná kamera nám může nabídnout celou řadu zobrazovacích modulů, které můžeme využít například za snížené viditelnosti, za deště nebo dokonce v noci. Dají se pořídit i speciální kamery do auta s nočním viděním. Využít tohoto malého pomocníka můžeme proto třeba jako parkovacího asistenta, který nám za všech podmínek a počasí vždy skvěle ukáže, jak bychom měli zaparkovat.

kamera6

 

Jako druhou zde máme univerzální kameru do auta, vybavenou přídavnými LED světly, které můžeme efektivně využít zejména při špatné viditelnosti pro osvětlení prostoru přímo před kamerou.  Spolu s kamerou získáme také malý monitor o velikosti 4,3“, na kterém můžeme zobrazovat veškerý námi nahrávaný obraz. Velkou výhodou tohoto zařízení je také fakt, že si jej můžeme nechat zaslat z evropského velkoskladu, a to již od 800Kč.

Za tuto skvělou cenu můžeme získat malé pomocníka s mnoha možnostmi efektivního využití. Hledáte-li zajímavou, kvalitní a levnou kameru do auta, věříme, že s toto zařízení ocení všichni více i méně nároční uživatelé.

kamera7

Rate this post
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *