tomtop logo

Jak nakupovat na TomTop

V pokračování série článků o čínských internetových obchodech si dnes rozebereme internetový obchod TomTop. Jedná se o velmi spolehlivý a oblíbený čínský internetový obchod, který se na trhu pohybuje již přes 10 let a za tu dobu si stačil vybudovat širokou klientelu spokojených zákazníků.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku zboží na TomTop

Naleznout zde můžete velmi širokou nabídku zboží všeho druhu. Kromě běžně dostupných výrobků, jako jsou mobilní telefony, tablety a jejich příslušenství, zde také můžeme nalézt velmi širokou nabídku RC modelů a různých doplňků, tak že rozhodně můžeme potěšit všechny milovníky modelařiny a dálkově řízených modelů, kterých zde můžete naleznout velmi mnoho. Ať už hledáme levné kvadrokoptéry a multikoptéry, autíčka na dálkové ovládání, RC modely letadel nebo všechny doplňky a příslušenství, jako jsou například stavebnice, komponenty k vylepšování modelů, GPS lokátory a jiné. Toho všechno zde můžeme naleznout plno a není to všechno.

tom_kvadro

 

Speciální nabídky nástrojů na TomTopu

Další poměrně novou a velmi málo častou rubrikou jsou nástroje. Ať již se jedná o běžné nástroje, jako jsou laserové metry a speciální nástroje využívané ve stavebnictví, ocenit můžeme také širokou škálu chemických nástrojů, jako jsou například analyzátory kvality vody, testery přítomnosti plynu a jiné nástroje. Velmi nás překvapila také nabídka lékařského vybavení, jako jsou endoskopy, mikroskopy a další podobné zobrazovací přístroje.

Nemusíte se však děsit, že všechno, co zde naleznete, je pouze elektronika. Ženy jistě také potěšíme velmi rozsáhlou nabídkou oděvů a módních doplňků. Pokud hledáte hodinky, prstýnky nebo třeba náušnice, i tyto výrobky zde naleznete, stejně, jako je tomu například na internetovém trhu AliExpress.

Jste-li zastánci sportu a volnočasových aktivit, jistě velmi oceníte široký výběr zboží, určeného pro sport. Ať se jedná o silniční a horská kola, rybářské potřeby, plavecké potřeby nebo třeba lyže, vyberou si zde jak velcí, tak i malí.

Nakupujeme výhodně na TomTop

Stejně, jako u mnohých jiných internetových obchodů, i zde si povíme, jak nakupovat levně a hlavně výhodně. Možností, jak najít slevy a hlavně výhodné nabídky není příliš mnoho, avšak kdo hledá, ten taky najde.

tom_kupon

 

Jako první nám padl do oka tento kupon na padesát dolarů. Jak jej získat? Je to velmi jednoduché. Stačí se zaregistrovat a vyplnit zde svou emailovou adresu. Tím potvrdíte, že si chcete nechat posílat novinky na svůj emailový účet. Za tuto služby následně získáte kupon na padesát dolarů, který se určitě hodí.

Po výhodném kuponu na nemalou částku zde máme rubriky s výhodným zbožím. Mezi tyto rubriky patří zejména FreeShipping, kde nalezneme zboží, u nějž máme garantovanou dopravu zdarma, Clearance, aneb česky likvidace zboží a Deals. Co se týká výhodných obchodů, tedy Deals, máme na výběr hned několik těchto rubrik. Buďto můžeme navštívit obecnou rubriku Deals nebo Daily deals, ve které je uvedeno zboží se slevou 50%. Jako poslední jsou Super Deals, kde se slevy pohybují v hodnotě 20 – 60%.

Mimo všechny tyto nabídky bychom zde zmínili ještě nabídky Under- 0.99, 1.99, 2.99, 3.99 a 4.99. Jak již je asi všem jasné, jedná se o nabídky zboží do dané hodnoty. U mnoha eshopů bývají tyto nabídky velmi oblíbené a rozsáhlé, v tomto případě tomu však bohužel tak není, neboť v rubrice Under 0,99$ nalezneme pouze tři nabídky, což je velmi málo. Zaměřme se tedy na chvíli alespoň na předchozí nabídky a podívejme se, co všechno zde můžeme výhodně koupit.

Výhodné nabídky od TomTopu podrobněji

Rubriku FreeShipping snad není nutno nijak široce rozebírat. Jedná se o zboží, na které můžeme čerpat dopravu zdarma. Je trochu překvapující, že doprava zdarma není poskytována na všechno zboží, jak tomu bývá o mnohých konkurenčních internetových obchodů, můžeme však být rádi, že tu vůbec tato možnost je, a proto využijme této rubriky k tomu, abychom si nechali zboží alespoň bezplatně doručit. Co všechno zde vlastně můžeme nalézt?

TomTop výběr kategorií s dopravou zdarma

 

Ve své podstatě, jak můžete sami vidět na obrázku, je zde většina druhů zboží, jako jsou v celkové nabídce. Ať již se jedná o mobilní telefony, příslušenství k počítačům nebo zmiňované RC modely, můžeme si zde vybrat ze široké nabídky zboží.

Po FreeShippingu zde máme rubriku Clearance. Zde nalezneme nabídku většiny výrobků, bohužel však není nijak rozsáhlá a z každé rubriky zde nalezneme přibližně 8-12 výrobků. Na rozdíl od konkurenčních internetových obchodů to není příliš, uvážíme-li pak, že ceny daných výrobků nejsou nijak nízké a slevu nalezneme pouze u několika málo výrobků. I toto je další fakt, proč nás tento výprodej nijak nepotěšil a ani nepřesvědčil o tom, že by se mělo jednat o nějak zajímavou rubriku.Daily Deals aneb slevy na TomTopu každý den

Jako třetí zde máme Deals a začneme rovnou s Daily Deals. To, že zde můžeme nalézt slevy ve výši 50%, však neznamená, že všechny slevy jsou takto vysoké. Lepší by bylo rovnou říci, že dané slevy mohou dosahovat této výše, průměrně se však jedná o slevy okolo 40%. Nabídka je samozřejmě časově omezená a trvá přesně 24 hodin. Během této vymezené doby máme čas na to, abychom si vybrali z nabízeného zboží a případně něco zakoupili. Dají se zde občas nalézt zajímavé výrobky, mnohdy však i po slevě jsou výrobky poměrně drahé, takže opravdu výhodné nabídky zde nalezneme pouze výjimečně.

tom_under5

 

Mimo všechny dříve zmiňované rubriky zde máme rubriku poslední, a to Under. Hned na hlavním banneru se můžeme dočíst, že veškeré zboží z těchto rubrik je do pěti dolarů a můžeme na něm ušetřit až 59%. Přesto, že zde můžeme někdy nalézt zajímavé výrobky, stejně, jako u předchozích rubrik musíme konstatovat, že dané zboží není nejlevnější a můžeme jej pořídit mnohdy mnohem výhodněji na některém z dříve uveřejněných internetových obchodů.

Vyděláváme s TomTop

Vzhledem k faktu, že affiliate marketing a dropshippingová forma fungování e-shopů je stále oblíbenější, vsází na tuto formu prodeje a odměn také TomTop. Bohužel, kromě vysokých cen zde nalezneme také nízké odměny. Jak jsme dříve zjistili, u některých čínských internetových obchodů můžeme získat slevy ve výši 10% pro dropshipping nebo odměny ve výši 12% pro affiliate.  Pokud s dropshippingem teprve začínáme, můžeme jednoduše říci, že nám provozovatelé TomTopu spíše házejí klacky pod nohy. To, že dokud nedosáhneme celkové částky 1000$ máme pouze nárok na slevu 1,5% bychom ještě nějak překousli. Avšak fakt, že můžeme updatovat pouze 200 položek z katalogu, to nás již poměrně naštvalo a tímto rozhodně tento internetový obchod ztratil naše naděje a oblibu.


Jak nakupovat na TomTop krok za krokem


Registrace na TomTop

Pokud chceme začít nakupovat na internetovém obchodu TomTop, je důležité se nejprve zaregistrovat. Registrace je velmi jednoduchá a rychlá. Pro registraci stačí najet kurzorem na nápis „Hello, Sign in“, který nalezneme hned vedle vyhledávače zboží.

tom_reg

Po najetí kurzorem na tento nápis uvidíme tabulku, jakou můžete vidět zde. Pokud zatím nemáme účet, což asi nemáme, stačí kliknout na spodní tlačítko s nápisem Join Free, čímž se přesuneme na registrační stránku.


tom_regsite

 

Jak si můžeme povšimnout, pro úspěšnou registraci stačí vyplnit emailovou adresu, přes kterou se budeme přihlašovat a heslo. Toto heslo následně ještě jednou potvrdíme, abychom si byli jisti jeho správností, a nakonec opíšeme kód, který vidíme na obrázku. Ještě musíme zaškrtnout pole, že souhlasíme s pravidly TomTop a klikneme na tlačítko Create my account. Tím je celá registrace u konce a můžeme se plně vrhnout na nakupování.

Nakupujeme na TomTop

Po úspěšné registrace nám již nic nebrání v tom, začít nakupovat. Pojďme se na to tedy podívat.

tom_zbozi

 

Při pohledu na miniatury zboží můžeme vidět hned několik zajímavých věcí. Jednak se jedná o hodnocení, které najdeme vždy pod cenou daného výrobku, ale také další obrázky pod tímto hodnocení. Barevný čtvereček, který můžeme vidět hned na levé straně, nám říká, že dané zboží je dostupné hned v několika barevných verzích. Budíček vedle tohoto čtverečku napovídá, že objednávka bude vyřízena během 24 hodin. Obrázek letadla zase udává, že na daný výrobek je poskytována doprava zdarma.

tom_zbozidetail

 

Zde můžeme vidět detail daného výrobku. Můžete zde vidět všechny normální věci, jako u ostatních konkurenčních internetových obchodů. Zaujmout nás však můžou všechny dostupné platební metody. Dané zboží můžeme zaplatit prostřednictvím služby PayPal, kreditní kartou, převodem z účtu nebo mnoha dalšími zahraničními platebními službami.

Pokud se chceme o daném výrobku dozvědět více, znát jeho technické parametry nebo obrázky, stačí popojet níže, kde nalezneme tabulku s veškerými údaji. Také zde nalezneme celkové hodnocení od uživatelů, které nám může pomoci se rozhodnout, zdali daný výrobek nakonec zakoupíme nebo ne.

3.5/5 – (21 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od

Značky: