Jak a kde nakupovat z Číny

Jak a kde nakupovat z Číny

Nákup levného zboží z Číny snadno a rychle

Nákupy z Číny se stávají velmi populárními. Počet se neustále vyšuje. A nemůže za to pouze cena, která bývá znatelně nižší v porovnání s tuzemskými cenami, ale také zvyšující se kvalita a jednoduchost. Někdo může nyní namítnout, že tomu tak není. Jenže Čína je velmoc. Vyrábí se v ní absolutně vše od oblečení přes elekroniku až po auta. Pokud se porozhlédnete po nějaké věci kolem vás, nejspíše na ní bude stát Made in China. Proč tedy platit za stejnou věc několika set až tisíc korun navíc jenom proto, že jste si počkali na den, kdy se produkt objevil v českém obchodě? Kromě původní nákupní ceny zaplatíte clo, DPH a samozřejmě i marži danému obchodu. Přinášíme vám proto jednoduchý návod, jak při nakupování z Číny ušetřit spoustu peněz.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

 • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
 • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
 • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na největší nabídku zboží na AliExpress

Internet – fenomén tisíciletí prospívá dovozu z Číny

Prodej přes internet nabírá na obrátkách. Jenom v České republice se obchod skrze e-shopy rok od roku několikanásobně zvyšuje. Dosahuje obratu mnoha miliard korun. V budoucnu budeme pořizovat prakticky vše pouze přes internet. E-shopy jako takové pak fungují stejně jak v České republice, tak v Německu, USA nebo v Číně. Při dovozu zboží z Číny tak postupujete úplně stejně jako u nás. Liší se pouze několik maličkostí. My vám povíme ve kterých a přidáme pár rad k tomu. Nebojte, nákup z Číny je skutečně jednoduchý. Brzy si jej oblíbíte i vy.

Seznam nejlepších čínských obchodů

Jak nakupovat levné zboží z Číny?

 1. Důležité je znát světový jazyk

Velké e-shopy jsou překládány do několika světových jazyků (některé stránky mohou mít i český jazyk). Abyste si řádně objednali levné zboží z Číny, měli byste jeden z nich ovládat na komunikační úrovni, někdy postačí i základní dovednosti. O produktu si zjistěte co nejvíce, abyste přesně věděli, co objednáváte. Pokud budete popis produktu překládat skrze internetové překladače, pak budete mít zaděláno na velký problém. Může se totiž stát, že si z Číny objednáte něco, o co jste zájem neměli. Posílat zpět se vám to nevyplatí, protože za dopravu zaplatíte i několik stovek korun. A co poté s nechtěným zbožím?

Jak mít AliExpress v češtině

Jestliže neovládáte alespoň jeden světový jazyk, určitě máte někoho ve svém okolí, kdo se v něm vyzná. Požádejte ho o pomoc a nechte si od něj přeložit potřebné informace. Nakupování z Číny je jednoduché, jen je třeba dbát zřetel na pár základních pravidel a prvním z nich je právě znalost světového jazyka. Získané informace si ověřujte a při nákupu oblečení z Číny nezapomeňte zjistit přesné rozměry, velikosti se totiž mohou značně lišit. Pokud pak popis produktu na čínském e-shopu nesedí s oficiálním popisem, raději upusťte od nákupu z daného e-shopu.

 1. Buďte ve střehu a přistupujte k nákupu zodpovědně

Pamatujte také na to, že v Číně platí jiné zákony než v EU. Například záruční doba na veškerou elektroniku je poskytována ve výši 12 měsíců. Možná namítnete, že v tomto případě se vám nákup nevyplatí, i když za něj ušetříte i tisíce. Číňané jsou ovšem velmi ochotní a vychází vám jakkoliv vstříc. Platí to samozřejmě u ověřených a vyhlášených e-shopů. Kvalita výrobků se rok od roku také zlepšuje a většinou to dopadá tak, že technické problémy mají výrobky z jiných zemí. Při dovozu zboží z Číny se nedoporučuje objednávat jídlo. Platí tam totiž zcela jiné hygienické předpisy. 1. Free Shipping pro úsporu nákladů za dopravné

Jakmile si v pestrém výběru zboží z Číny vyberete přesně to, které vám padlo do noty, začnete řešit způsob dopravy. Abyste se vyhnuli vysokým poplatkům za poštovné, doporučujeme využívat „Free Shipping“. V tomto případě je doprava zcela zdarma. Pouze musíte počítat s několika týdenním dodáním, zpravidla do měsíce. Za poštovné ale tím ušetříte i stovky korun, které se vám obzvláště při častějším objednávání levného zboží z Číny budou náramně hodit. Musíme ale upozornit, že způsob dopravy „Free Shipping“ obsahuje jednu nevýhodu. Zásilku není možné dohledat, nemůžete ji sledovat.

 1. Způsob platby při nákupu z Číny – PayPal nebo kreditní karta

Jednou z otázek, kterou si položí každý před nákupem z Číny, je druh platby za zboží. Provádět platbu skrze platební kartu se doporučuje pouze u prověřených obchodů. V tomto případě získává e-shop o vaší osobě velmi citlivé informace. Naopak nejrozšířenější formou platby při nakupování z Číny jsou virtuální peněženky, jakou je například PayPal. Většina věrohodných e-shopů tento druh platby nabízí. Pamatujte na to, že pokud budete provádět platbu přes zahraniční platbu v běžném bankovním převodu, nevyhnete se poměrně tučným poplatkům. PayPal je v tomto případě shovívavější. Strhává si poplatky za provedené transakce.

Na rozdíl od platební karty získává e-shop pouze váš email. V žádném případě nikam nevkládejte heslo ke svému emailu. Stává se totiž, že vám od PayPal přijde email, že je nutné pro dokončení transakce heslo zadat. Takový email je jednoznačný podvod a nejedná se o email zaslaný přímo společností PayPal. K zaplacení zboží z Číny můžete využít také virtuální platební karty. Její funkčnost je omezená pouze pro elektronické platby. Nezapomeňte jí ovšem stanovit limity.

 1. Reklamace? Držte se seriózních e-shopů

Pokud se stane, že reklamaci přeci jen musíte řešit, pak budete velice rádi, že jste zvolili ověřený e-shop. Zpravidla vám totiž reklamaci vyřeší bez nutnosti zaslání původního zboží zpět. Tímto způsobem fungují seriózní e-shopy v Číně, liší se to ale dle druhu zboží. Pár e-shopů v Číně má rovněž i českou podporu.

Jak reklamovat zboží na AliExpress

Kde nakupovat levné zboží z Číny?

Na závěr přikládáme seznam ověřených a doporučených e-shopů, díky kterým si můžete objednávat levné zboží z Číny opravdu jednoduše, rychle a bez zbytečných starostí. Spousty z nich mají také odměňovací systém, takže se váš nákup může ještě několikanásobně zlevnit. Připojte se proto k miliónům spokojených zákazníků.

Seznam oveřených čínských obchodů

2.2/5 – (5 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

 • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
 • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
 • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od

Značky: