fidget spinner

Fidget Spinner – Vy si ještě netočíte?

Modré, růžové, metalické, svítící, blikající, fosforeskující, celokovové či dokonce melodie hrající – jsou prostě všude… Řeč je o celosvětové horečné zálibě ve fidget spinnerech.  Je to hračka, či chcete-li antistresová pomůcka. Většinou je to trojramenná vrtulka s ložiskem uprostřed, které roztáčí zbytek hračky. Na kvalitě a tíži ložiska záleží, jak dlouho se bude spinner točit. Některé spinnery jsou vyráběny s důrazem na délku točení, aby s nimi šly co nejlépe provádět triky. Další jsou spíše designovými kousky s různými funkcemi od blikání po fosforeskující světélkování ve tmě.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku Fidget Spinnerů z Číny

Spinner jako zdravotní pomůcka?

Spinning ToyEDC Stress Relief Focus Toy Fidget Hand Spinner  

Přestože vynález spinneru je datován k roku 1993, tato hračka zvýšila svou oblíbenost až na začátku roku 2017. Od té doby bylo provedeno několik vědeckých studií, které potvrzují o  prospěchu používání spinnerů pro osoby s ADHD, autismem nebo úzkostí.

Taylor-Klaus, spoluzakladatel centra pro pomoc dětem a rodinám s ADHD, prohlásil: „Pro některé lidi s ADHD je potřeba neustálé stimulace. Fidget spinner pomáhá lidem s ADHD zaměřit svou pozornost na to, na co se potřebují koncentrovat, protože použití této pomůcky pomáhá s psychomotorickým neklidem.  Jako bonus provádění triků s pomocí spinneru pomáhá malým dětem zlepšovat motoriku.Jaký spinner vybrat?

Ať už hledáte spinner na provádění triků nebo spíš jen tak na hraní, dbejte při jeho výběru především na to, aby vám seděl co nejlépe do ruky. Protože, když vám padne do ruky, bude se vám ideálně používat a provádění triků bude jednodušší.

Hand SpinnerTri-bar Colorful Metal Fidget Spinner Anti-stress Plaything

Triky

Hlavním důvodem proč se spinnery vrátily znovu na vrchol žebříčku popularity v oblíbenosti hraček je ten, že se s ním dá dělat spousta zajímavých triků. Nejjednodušším je roztočit spinner mezi palcem a ukazováčkem a poté ho nechat volně točit jen na palci. Na youtube existuje spousta videí jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Nezapomeňte na údržbu

Jak jsme uvedli výše, u spinneru nejvíce záleží na ložisku, proto o něj nezapomeňte pečovat. Jak na to? U některých modelů lze vytlačit, u jiných se musí odstranit krytka a ložisko vyšroubovat, poté ho vyčistěte rozpouštědlem, čistým alkoholem, nebo se dá výjimečně použít olejíček, u těch však nezapomeňte přebytečnou mastnotu odstranit, na ložisko by se pak lepily drobné nečistoty.

Focus ToyPlastic Glow in the dark Focus Toy Fidget Spinner

5/5 – (1 vote)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *