Power banky z Číny

V dnešní době, kdy informační technologie vládnou světu, dostávají se na trh stále novější a výkonnější mobilní telefony a tablety, které potřebujeme využívat po celý den. Kapacita jejich baterií je však omezená a zejména u výkonnějších mobilních telefonů nebo tabletů se můžeme setkat s nepříliš potěšujícím faktem, že naše chytré zařízení vydrží pouze několik hodin nepřetržitého provozu.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku powerbank na AliExpress

Z tohoto důvodu se začaly vyrábět externí baterie, jinak také známy jako Power banky. Tyto externí baterie dosahují různých rozměrů, kapacit a také cen. Cenové relace nejmenších power bank se v české republice pohybují okolo 250Kč. Jedná se o power banky s kapacitou okolo 500 – 800 mA. Nejedná se o nijak vysoké kapacity, vzhledem k faktu, že běžná baterie chytrého mobilního telefonu dosahuje kapacity okolo 2200-2800mA. Na jedno dobití telefonu v případě nouze však tato baterie určitě postačuje.

Přesto, že 250Kč není ještě nijak vysoká cena, můžeme za tuto stejnou cenu sehnat v čínských internetových obchodech, jako je Focalprice nebo AliExpress, externí baterie s mnohonásobně vyšší kapacitou, a to až 30 000mA, což už je opravdu hodně velký rozdíl, neboť s takovou baterií můžete průměrný mobilní telefon nabít přibližně dvanáctkrát, díky čemuž můžete být klidně i celý týden bez možnosti dobití telefonu.

power_banka1

Nakupujeme výhodné power banky

O tom, že z Číny můžeme nakoupit zboží za velmi výhodné ceny, se dočteme  v nejednom článku s touto tématikou. Výjimkou nejsou ani externí baterie, které dosahují poměrně slušné kapacity již za velmi nízkou cenu.

Pro příklad si můžeme uvést čínský internetový obchod FocalPrice, kde ceny externích baterií startují již na ceně okolo 3,99$ s kapacitou 2600mA, díky čemuž můžete jednou bez problémů nabít úplně vybitou baterii mobilního telefonu.

Levné powerbanky na FocalPrice

power_banka2 

Velmi nás také zaujala externí baterie s kapacitou 16 000mA, pouze za 3,59$. Externí baterie s takovou kapacitou normálně seženete za 1300Kč a více. Za tuto cenu se proto jedná o naprosto výjimečný a bezkonkurenční výrobek, který zde můžete sehnat.

power_banka3

 

Samonabíjecí power banky

Kromě klasických externích baterií se na trh také začínají dostávat nové druhy baterií, které v sobě mnohdy ukrývají zajímavé možnosti. Jednou z těchto možností jsou solární články, díky kterým je možno externí baterie také dobíjet, čímž můžete ještě zvýšit její kapacitu.

power_banka4

 

Ceny těchto power bank startují na 12 dolarech a většinou se pohybují okolo 17$ – 20$.  V tomto případě můžeme vidět externí baterii s kapacitou 18 000mA, což nám umožní pracovat nepřetržitě na tabletu po celý den. Cestujeme-li do hor nebo na chatu, můžeme tuto skvělou samonabíjecí vlastnost velmi ocenit, zejména-pak, budeme-li delší dobu bez možnosti dobití baterie.

FocalPrice kompletní recenze

Doplňky k power bankám

Základem každé power banky je baterie, uchovávající veškerou energii. Této baterie se dá využít k mnoha účelům, nejenom pro dobíjení našich chytrých přístrojů. Jednou z těchto možností je zakoupení externí svítilny, kterou můžeme zapojit přes USB port a která nám může posloužit jako lampička.

power_banka5

 

Výhodné power banky z DealExtreme

Takovou lampičku jistě můžeme ocenit, pokud například nejde proud a potřebujeme si posvítit. Další možností využití jsou túry a cesty do hor a přírody, kdy si v noci potřebujeme zasvítit, abychom viděli ve stanu nebo do batohu. Taková externí baterie i s touto lampičkou vás vyjde přibližně na 9$.

DealExtreme kompletní recenze

Nespornou výhodou však je, že pokud nám kapacita dané externí baterie nedostačuje, můžeme lampičku vydělat a připevnit ji na jakoukoli jinou externí baterii.  Kromě lampiček také můžeme zakoupit klasický svítilnový nástavec, tak že naši power banku můžeme využít jako svítilnu.

1/5 – (2 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od