Máte malou paměť? Vyberte si tu správnou SD kartu pro vás

Existuje mnoho microSD karet, z nichž si můžete vybrat, ale ne všechny budou pracovat s telefonem nebo tabletem  s operačním systémem Android. Když vybíráte mezi SDHC a SDXC nebo Class 10 a UHS-I Class 1, je zde několik tipů, které vám pomohou ujistit se, že vybíráte tu nejlepší  SD kartu pro vaše zařízení a potřeby.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

 • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
 • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
 • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Kapacita

Nejčastěji narazíte na dva typy karet microSD – SDHC a SDXC. Rozdíl mezi těmito dvěma je rozsah v kapacitě, kterou nabízejí.

SDHC karty mají kapacitu od 2 GB do 32 GB. Alternativně se karty SDXC mohou pohybovat od 32GB do 2TB. Chcete-li to v perspektivě, jedna fotografie pořízená na 16MP fotoaparátu je asi 7MB dat. Pokud si zakoupíte 32GB kartu, můžete na něm uložit 4500 nebo více fotografií. Možná budete chtít vybrat největší kapacitu, ale budete muset zkontrolovat, jestli velkokapacitní karty vaše zařízení podporuje.

Rychlost

Jakmile vyberete kapacitu karty, je dalším krokem  vybrat si její rychlost. Třída rychlosti vaší karty určuje, jak rychle může data zapisovat. Když pracujete s videem nebo soubory plnými fotografií, rychlost oceníte.

Většina novějších mobilních zařízení bude podporovat tři třídy primárních rychlostí: třída 10, třída 1 UHS-1 a třída UHS-1 3. UHS znamená Ultra High Speed ​​a v současné době má dva typy sběrnice (spojení mezi hardwarem karty a telefonem) označené I a II, které pomáhají určit maximální rychlost karty. Karty UHS-2 jsou vyráběny, ale jen omezený počet, protože je  podporuje pouze omezené množství mobilních zařízení.

Karty MicroSDHC a microSDXC mohou patřit do některé z těchto tří tříd, protože kapacita a rychlost nejsou přímo úměrné. Protože maximální rychlost je poskytována pouze některými výrobci, jsou zde k dispozici minimální rychlosti a zamýšlené účely každé třídy: • Třída 10: 10 MB / s; burst fotografií a až 1080p video souborů.
 • Třída 1 UHS-1: 10 MB / s; živé video a 1080p video soubory.
 • UHS-1 třída 3: 30 MB / s; živé video a až 4K video soubory.

Jak jsou tyto informace označeny na kartě?

Typ karty MicroSD (SDHC nebo SDXC) a kapacita (GB nebo TB) jsou přímo označeny na kartě. Tři výše uvedené třídy rychlostí obsahují loga, která označují jejich minimální rychlost. Třída 10 je písmeno C s číslem 10 uvnitř. UHS-1 třída 1 a třída 3 jsou písmena U s 1 nebo 3 uvnitř, resp. Na kartě může bát zobrazena ikona I nebo II, která odkazuje na rychlost sběrnice UHS.

SanDisk A1 Ultra Micro SDHC UHS-1 Professional Memory Card

sandisk

 

Hlavní rysy:

 • Tato karta poskytuje nekompromisní výkon, který potřebujete pro snímání v akčních podmínkách
 • Může obsahovat tisíce fotografií a videí s vysokým rozlišením
 • Pracuje skvěle s inteligentními telefony, tablety, drony, kamerami a fotoaparáty
 • 1 GB = 1 000 000 000 bajtů. Skutečné ukládání uživatelů

Type: Memory Card
UHS Speed Class: UHS-1

Original Kingston Micro SDHC UHS-1 Memory Card

sdkart2

 

 Popis:

Paměťová karta Micro SDHC UHS-1 značky Kingston nabízí vyšší kapacitu pro více hudby, videa, fotografie a hry – více než vše, co potřebujete v dnešním mobilním světě, což vám umožní maximalizovat kapacitu a výhody vašich chytrých mobilních zařízení.

 

Hlavní rysy:

 • Výkon až 80MB / s
 • Kompatibilní s hostitelskými zařízeními micro SDHC
 • Všestranný při kombinaci s adaptérem (nezahrnuje)

Memory Card Type: Micro SDHC
Memory Capacity: 16G
Class Rating: Class 10

UHS Speed Class: UHS-1

 

Nyní můžete nakoupit tyto i jiné SD karty ve velké pozdimní výprodejové akci GearBestu – nazvané AUTUMN BUMPER HARVEST SALE.

Rate this post
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

 • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
 • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
 • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

, ,

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *