Levné smartphony z Číny

Levné mobily z Číny

Nebaví vás již váš starý mobilní telefon a poohlížíte se po nějakém pěkném a chytrém telefonu? Na každém internetovém obchodu můžete naleznout širokou nabídku mobilních telefonů všech druhů a značek. Stejně, jak vysoký je jejich výběr, tak vysoká mnohdy bývá i jejich cena. Chcete-li mobilní telefon od Samsungu, LG nebo Apple, mnohdy si však připlatíte slušnou sumu, neboť ceny lepších modelů začínají na 9 000Kč a ceny stoupají až do nebeských výšin.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku mobilů na AliExpress

Hlavní otázkou však zůstává, kde jsou tyto mobilní telefony vyráběny? No přeci v Číně! A kde jinde můžeme výhodně takové mobilní telefony nakoupit, než přímo u jejich zdroje. Kromě známých značek můžeme naleznout také velké množství méně známých čínských značek, jejichž kvalita je však naprosto stejná, jako u drahých mobilních telefonů, avšak jejich cena je mnohdy třetinová. Mezi takové značky patří například THL, Huawei, ZOTO, MEIZU a další.

Nemusíme však chtít pouze originální značkové mobilní telefony. Na čínském trhu se také můžeme mnohdy setkat s mobilními telefony, vyráběnými 1:1 s originálními telefony, tak že se jedná o naprosto totožné kopie. Tyto kopie dosahují podobného, ale mnohdy také stejného výkonu, jak je tomu u originálního modelu. Jediným rozdílem je, jako vždy, koncová cena. Pro příklad si můžeme uvést mobilní telefon Samsung Galaxy S5, jehož prodejní cena se pohybuje okolo 15 000Kč. Stejnou kopii s totožnými parametry a čtečkou otisků prstů můžeme bez problémů z Číny zakoupit již za 3000 Kč. Jedná se o poměrně znatelný rozdíl a určitě se taková koupě může vyplatit.

Výhodné mobily z AliExpressu

Jedním z nejznámějších internetových obchodů je AliExpress. Do něj se také podíváme jako první a ukážeme si velmi levné modely známých i méně známějších značek.

Široký výběr mobilních telefonů z AliExpressu

Apple iPhone 5C

Všichni, kdo mají rádi mobilní telefony od společnosti Apple, jistě ocení výhodné nabídky jejich modelů. Mezi jeden z nich patří také iPhone 5C, jehož ceny u nás začínají přibližně na 7 995Kč. Nejlevnější variantu s 8GB ROM jsme na AliExpressu našli na celmi příznivých 168.99 dolaru, tedy přibližně 4 050Kč.

mobil_m1

 

HTC One mobil levně z Číny

Mezi hojně oblíbené mobilní telefony patří kromě Apple iPhone také telefony od společnosti HTC. Tyto telefony se vyznačují svojí vysokou kvalitou, ověřenou desítkami tisíc spokojených zákazníků. Ceny telefonu HTC One mini na českém trhu začínají na ceně okolo 7 900Kč a více. Za kolik takový telefon můžeme naleznout na AliExpressu? Zde takový mobilní telefon nalezneme již za 135 dolarů, včetně Beats audio systému. Při přepočtení ceny do české měny se jedná o 3650Kč. Jde tedy přibližně o poloviční cenu, než za jakou tento mobilní telefon zakoupíme u nás.

 

mobil_m2

 

Nokia 1100 – stará Nokie z Číny za pakatel

Říkáte si, že nové technologie nejsou nic pro vás a raději zůstanete věrní staré technice, kterou v případě nouze můžete použít také jako kladivo, se kterým hravě opravíte vaši starou Ladu, montovanou v sovětských závodech? V tom případě se můžete poohlédnout po deseti letech prověřené kvalitě, u které se nemusíte obávat rychlému vybíjení baterie nebo nečekanému padání operačního systému. Pokud zároveň nemáte příliš naditou peněženku, vůbec to nevadí, neboť tento mobilní telefon seženete již za 12 dolarů, tedy přibližně 300Kč, s poštovným zdarma.

mobil_m3 

Lenovo K3 – mobil z Číny se vším všudy

Hledáte-li obyčejný chytrý telefon a nechcete kupovat drahé značky, může se vám líbit například Lenovo K3. Svým výkonem se bez problémů vyrovná svým dražším vrstevníkům, ale i přes to vám může nabídnout plnohodnotný výkon a širokou škálu možností. Cena tohoto mobilního telefonu se na českém trhu pohybuje okolo 5000Kč. Zde tento mobilní telefon můžeme zakoupit již od krásných 85 dolarů, což je velmi pěkná cena za mobilní telefon těchto parametrů a kvalit. V přepočtu se jedná o 1570Kč. V porovnání s českou cenou je to opravdu velmi velký rozdíl, který se vám může velmi vyplatit.

mobil_m4

Čínské mobily z FocalPrice

Druhým, velmi oblíbeným čínským internetovým obchodem, je FocalPrice. I zde nalezneme široký výběr mobilních telefonů. Ve velké míře se jedná převážně o čínské značky, které se také vyznačují vysokým výkonem, velmi dobrou kvalitou a nízkou cenou.

Široký výběr mobilních telefonů z FocalPrice

ASUS ZenFone 5

Mobilní telefony Asus v posledních dvou letech zaznamenaly velmi vysokou oblibu od uvedení modelů ZenFone 4,5 a 6 na trh. Jedná se o velmi kvalitní a výkonné mobilní telefony, které odstartovaly novou mobilní éru společnosti Asus. Můžeme bez obav říci, že tyto mobilní telefony jsou stejně dobré, jako jejich notebooky a stolní počítače, které si oblíbilo mnoho tisíc spokojených zákazníků. S 2GB RAM se jedná o poměrně výkonný mobilní telefon. V České republice je běžně k dostání za 5 000Kč a více. Zde jej můžeme zakoupit za neuvěřitelných 144 dolarů, tedy přibližně 3 460Kč.

mobil_m5

 

No.1 S6i – čínská kopie mobilu Samsung Galaxy S6

Jak již název napovídá, máme zde čínskou kopii velmi oblíbeného mobilního telefonu Samsung Galaxy S6. Tento mobilní telefon je velmi dobře známý pro svůj vysoký výkon a stejně vysokou cenu. Mobilní telefon No.1 disponuje procesorem o výkonu 1.3 GHz, 1GB RAM a 16GB ROM. Za tento výkon dáte pěkných 110 dolarů, tedy přibližně 2650 Kč. Ocenit můžete také zabudovaný fotoaparát o rozlišení 13MPx.

mobil_m6

THL 5000

V posledních dnech velmi oblíbený mobilní telefon THL 5000 můžeme naleznout i na FocalPrice. Jedná se o kvalitní a výkonný mobilní telefon, který se svým výkonem bez problémů vyrovná i svým značkovým vrstevníkům. Naleznout zde můžeme Gorilla Glass 3, rozlišení 1920 x 1080 , 2GHz procesor, 2GB RAM a 16GB ROM. S těmito parametry se jedná o opravdu velmi výkonný mobilní telefon. Zakoupit jej můžeme za 180 dolarů, tedy přibližně 4 320Kč.

mobil_m7

Elephone P6i – pravý čínský mobil

Jako poslední čínskou značku si zde představíme Elephone. Tento mobilní telefon již nedosahuje tak vysokých parametrů, jako předchozí mobilní telefon. Hledáte-li však poměrně výkonný a levný chytrý mobilní telefon, je Elephone P6i poměrně dobrou volbou. 1GB RAM a 4GB ROM Vám poskytnou poměrně slušný výkon pro každodenní používání a případně i hraní jednodušších her.  S cenou 95 dolarů, tedy asi 2 280Kč se jedná o pěkný a levný mobilní telefon.

mobil_m8

3.3/5 – (3 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *