Foto doplňky a příslušenství z Číny

Foto doplňky a příslušenství z Číny

Máte v oblibě fotografování a vaši zrcadlovku raději ani nedáváte z ruky, aby vám neutekly úžasné momenty? V tom případě taky občas určitě uvažujete o nákupu doplňků pro váš fotoaparát. Chceme-li tvořit dobré a profesionální fotky, musíme také zvolit vhodné doplňky, jako je objektiv, filtr, případně i blesk.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku fotopříslušenství na AliExpress

Jak jistě každý zkušenější fotograf ví, fotografování je velmi drahý koníček a chceme-li se mu dokonce věnovat na profesionální úrovni, investice do dobrého vybavení běžně vyjde na několik desítek tisíc korun. Kromě značkového vybavení tu však jsou i doplňky, které jsou vyráběny pro dané značky, avšak jejich prodejní cena dosahuje zlomku toho, co cena originálních a značkových doplňků. Ať už potřebujeme tripod, filtr nebo objektiv, můžeme tyto doplňky zakoupit z Číny již od sta korun.

Pojďme se tedy podívat do několika čínských internetových obchodů, jako je AliExpress, DealExtreme a další, ve kterých můžeme nalézt tyto doplňky za velmi příznivé ceny.

Objektivy a filtry z AliExpressu      

Jako první se náš zrak upnul na AliExpress, kde jsme po nějaké chvíli hledání našli to, co jsme také hledali. Pod názvem Lens and Accessories na nás kouká široká nabídka objektivů, filtrů a jejich doplňků.

Levné foto doplňky z AliExpressu

Pro začátek jsme začali řadit zboží od nejlevnějšího, čímž jsme se dostali ke krytkám na objektivy pro fotoaparáty Nikon. Tyto krytky můžeme zakoupit za velmi příznivých 0,36 dolaru, tedy asi 9Kč. Tyto krytky zde jsou pro mnoho typů fotoaparátů této značky.

foto_krytka1

Ze světa objektivů zde máme první 0.45x širokoúhlý objektiv pro focení velkých fotek s mnoha věcmi v jednom záběru. Tento malý objektiv se prodává za neuvěřitelných 9,90 dolaru, tedy přibližně 220Kč. Můžete jej použít jako koncový objektiv pro tvorbu makro fotek a je použitelný pro fotoaparáty značky Canon, Nikon, Sony a Pentax.

foto_krytka2

Jako druhý zde máme 37mm objektiv s 2,0x. Jedná se o objektiv použitelný na zrcadlovky Nikon a Canon a zakoupit jej zde můžeme za 14,96 dolaru. Ocenit jej můžou jak fotografové, fotící ve volném čase, tak i profesionální fotografové. Upozorňujeme, že se jedná o nástavbu na objektiv, tak že jej nemůžete použít místo normálního objektivu.

foto_stativ1

 

Zajímavé objektivy z AliExpressu

Nabídka je velice široká a v našem článku se věnujeme pouze pár vybraným kusům. Nyní se dostáváme k normálním objektivům. Jako první objektiv zde máme malý posuvný objektiv, určený na malé fotoaparáty s výměnným objektivem. Zakoupit jej můžeme za 20 dolarů.  Se zvětšením 1.4x a úhlovou vzdáleností 25mm se jedná o levný a pěkný objektiv, který můžeme ocenit při focení našich fotografií z dovolené.

foto_objektiv2

Pokud hledáme něco lepšího a chceme fotit opravdu profesionální fotky, potřebujeme k tomu také profesionální objektiv. Jeden takový jsme tu našli pro fotoaparáty Canon s úhlovou vzdálenosti 18-55mm. S cenou 140 dolarů se již jedná o dražší kus, avšak originál Canon.

foto_objektiv3Jako poslední z výběru AliExpress zde uvádíme opravdu krásný objektiv Canon s EF 75 až 300mm. Je proto vhodný na focení velmi malých detailů a kvalitních fotek. Velmi příjemně nás překvapila také jeho cena, která je 189 dolarů, což činí nějaké 4000Kč. Stejný objektiv můžeme v Česku zakoupit od 5 900Kč. Jedná se tedy o opravdu velmi příznivou cenu, navíc, když si jej můžeme nechat dopravit zdarma.

foto_objektiv4

Filtry a další foto doplňky na AliExpress

Kromě samotných objektivů na AliExpress můžeme také nalézt širokou nabídku filtrů pro naše fotoaparáty. Velmi nás například zaujala nabídka barevných filtrů, prodávajících se za 1,43 dolaru. Vybrat si můžete ze široké nabídky všech běžných barev.

Pokud již kupujeme samotné filtry, mohli bychom také chtít nějaký nástavec, do kterého bychom mohli tyto filtry uchytit. Ten můžeme zakoupit již za 1,16 dolaru a můžeme do něj uchytit rovnou tři filtry.

foto_filtry2

 

Pokud hledáme lepší UV filtry, můžeme si také vybrat ze široké nabídky nástavců s filtrem, které můžete koupit již za 2,26 dolarů za kus. K dostání jsou ve většině dostupných velikostí a ocenit je může každý profesionální i neprofesionální fotograf.

foto_filtry3

 

Nakupujeme objektivy na DealExtreme

Stejně, jako na AliExpressu, i na jiných čínských e-shopech můžeme nalézt velmi širokou nabídku doplňků pro fotoaparáty. Výjimkou není ani DealExtreme, na který se právě podíváme. Ať již hledáme profesionální objektivy pro zrcadlovku nebo mini objektivy pro Apple iPad, máme z čeho vybírat a hned při otevření rubriky s objektivy na nás vykouknou zajímavé slevy.

Pro začátek, spíše jako srandu, si uvedeme zajímavý miniobjektiv pro Apple iPhone. Už jeho forma připínání „kolíčkem“ je poměrně vtipná, avšak fotíme-li často s mobilním telefonem, jistě jej můžeme ocenit. Námi uváděný objektiv se prodává za 6,99 dolaru a je určen pro širokoúhlé focení se zvětřením 0,67x.

foto_objektiv5

Od hraček a rádoby foto doplňků se dostáváme k lepším objektivům. Nyní zde máme malý objektiv pro nezrcadlové fotoaparáty s možností výměnného objektivu. Použít jej můžeme například pro Sony NEX, Panasonic G & GH. S cenou 19 dolarů se jedná o poměrně pěkný objektiv s úhlovou vzdáleností 25mm.  Nyní jej můžeme zakoupit dokonce se slevou 50%.

foto_objektiv6

 

 

Hledáte-li opravdu velký objektiv s neuvěřitelným zvětšením a úhlovou vzdáleností, jeden takový bychom tu pro vás měli. Jedná se o objektiv značky Alpen s úhlovou vzdálenosti 650- 1300mm a zvětšením od 8.0x do 16.0. A potěšíme vás ještě víc, tohoto drobečka si můžete koupit již za 199.99 dolarů, tedy přibližně 2 500Kč. Jedná se o velmi zajímavý a hlavně výhodný objektiv, proto radíme, abyste dlouho neváhali a navštívili tento web.

foto_objektiv7

Většina těchto obchodů nabízí také foto příslušenství

Rate this post
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

od