ČÍM SE LIŠÍ SLUCHÁTKA NA TRHU A JAK SI VYBRAT TA PRAVÁ?

Ať už jste doma nebo na cestách, mnozí z nás tráví spoustu času posloucháním hudby. Pokud se snažíte vybrat ten perfektní set pro vás, máme pro vás pár užitečných rad.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Prvním a zároveň asi nejdůležitějším faktorem pro další výběr je, jaký způsob provedení si přejete. Jestli moderní sluchátka do uší, nebo klasická náhlavní retro sluchátka, která – jak si přiznejme – poněkud kazí náš vzhled.

ČÍM SE LIŠÍ SLUCHÁTKA NA TRHU A JAK SI VYBRAT TA PRAVÁ?

Sluchátka do uší

sluchatka4

Pravděpodobně každý z nás zná ta levnější sluchátka, která bývají často přibalena v balení s přehrávači jako je například iPod, nebo novými smartphony a tablety. Sluchátka obecně sedí v miskách vašich uší, zatímco „in-ear“ varianty se skutečně zavádí až do ucha, některá docela hluboko.

Největší výhodou těchto sluchátek je fakt, že jsou super přenosná, což zejména  na cestách velmi oceníte. In-ear odrůdy také nabízejí značnou izolaci od vnějšího hluku, kterou využijete například v letadlech nebo přeplněném autobusu.

Drobnou nevýhodou je, že sluchátka do uší, pravděpodobně nebudou mít stejnou kvalitu zvuku, jakou byste měli od sluchátek přes velká náhlavní sluchátka. Někteří lidé je také považují za méně komfortní, protože mají pocit jistého diskomfortu při strkání věcí do uší. Komfort je většinou záležitostí osobní preference.

Náhlavní sluchátka

headphones-690685_640Náhlavní sluchátka jsou poměrně velká, s polstrováním. Obvykle bývá plastový můstek, který na hlavě spojuje obě sluchátka, dost nepohodlný a při hrubším zacházení – například při používání dětmi  –  dochází často k jeho prasknutí. Jejich výhodou je, že je méně pravděpodobné, že se při aktivitách sklouznou. Také je ocení lidé s vyvinutým hudebním sluchem, což ale běžný uživatel nedocení. Samozřejmě se bavíme o sluchátkách ve vyšší cenové relaci ne o sluchátkách za 150 Kč, z výprodeje… U takovýchto sluchátek velmi platí, že kvalita odpovídá ceně…

Za redakci jsme se shodli, že pro běžného uživatele, který občas cestuje, několikrát týdně si jde zaběhat a před spaním si poslechne pár MP3 jsou jednoznačně lepší sluchátka do uší.

TIP REDAKCE:

Zalíbila se nám sluchátka Original Piston In Ear Earphones Fresh Version od firmy Xiaomi.

Třetí generace sluchátek do uší Xiaomi Piston In-Ear parádně optimalizují třífrekvenční výkon a poskytují čistý zvuk pro vás. Zaujal nás především nadstandardní uživatelský komfort, netlačí v uších – jsou správně ergonomická. Zajímavé je na nich i použití hliníkové slitiny, což je činí odolnějšími. Další jejich výhodou je vestavěný mikrofon pro hands – free volání, takže je můžete využít i při vašich cestách autem.

sluchatka1

 

Specifikace Original Xiaomi Piston In Ear Earphones Fresh Version:

Připojení: Kabelem

Použití: mobilní telefon, přenosný přehrávač médií, tablet, jsou kompatibilní i s iPadem

Funkce: Přijímání telefonu, mikrofonu, přepínání písní

Typ zástrčky: 3,5 mm

Délka kabelu (m): 1,25m

Frekvenční odezva: 20-20000Hz

Impedance: 32 ohmů

Citlivost: 98 dB (S.P.L při 1KHz)

Vstupní výkon: 5mW

Hmotnost produktu: 0,0140 kg

Velikost balení (D x Š x V): 10,00 x 7,00 x 3,00 cm

Materiál: hliníková slitina, TPE

Barva: černá, modrá, růžová, fialová, stříbrná

 

Tato sluchátka můžete koupit ZDE.

4.5/5 – (2 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

, ,

od

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *