Jak platit na AliExpress

Jak platit na AliExpress – metody platby

Způsobů jak zaplatit na AliExpressu je více. Obchod nabízí mnoho platebních metod. Všechny si je shrneme a vybereme ty nejlepší a nejvhodnější pro zákazníky z České Republiky.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Nakupujte levně na AliExpress

Jak zaplatit za zboží na AliExpress.com

Platba na AliExpress není nijak složitá. Pokud jste si vybrali zboží a váháte jak ho zaplatit jste tady správně. Pro ty, co nechtějí číst celý článek už dopředu řeknu, že nejlepší metoda je kreditní karta.

AliExpress kompletní recenze

Jak se zaregistrovat na AliExpress

Po přechodu na stránku s platbou uvidíte všechny možnosti, jak zboží zaplatit. Když kliknete na More Payment Methods zobrazí se vám všechny způsoby platby pro vybranou zemi.

aliexpress platbajak platit na aliexpress

Pokud nemáte, zvolte Českou Republiku. Nyní vidíme, že může platit kreditní kartou, přes WebMoney, WESTERN UNION nebo běžným bankovním převodem.

Metody platby na AliExpress.com

1. WebMoney

Ve zkratce je WebMoney jednou z mnoha internetových peněženek. Nejvíce je populární hlavně v Rusku, odkud také pochází.

Systém WebMoney není úplně jednoduchý. Pro správu je nutné si stáhnout program do PC, kde si můžete tvořit jednotlivé peněženky pro každou měnu zvlášť.

Tuto metodu platby bych nedoporučoval lidem, kteří nejsou v nakupování přes internet zvlášťe zběhlí nebo již účet u WebMoney nevlastní.

2. WESTERN UNION 

Další platební metoda, kterou bych ale také nedoporučil. Důvodem není to, že by to byla špatná společnost nebo služba, právě naopak.

Nedoporučuji z toho důvodu, že má velké poplatky za převod peněz (od 350 Kč a více).

Jako další mínus je fakt, že poslané peníze prakticky nevymůžete zpět, jelikož je zasíláte přímo prodejci, na rozdíl od platby pomocí kreditní karty, kde jdou peníze nejdříve AliExpressu.

3. Bankovní převod

Na AliExpress je také možnost zaplatit bankovním převodem.
Tuto metodu také nemůžu doporučit, jelikož jsou velké poplatky ze platbu do zahraničí.
A opět nemáte jistotu vrácení peněz.

4. Kreditní karta

Konečně tu máme čtvrtý a poslední způsob, který je zároveň nejlepší a nejrychlejší.Většina nakupujících používá k platbám právě kreditní kartu. Chápu, že někomu nemusí být příjemné zadávat při platbě své údaje z karty, ale není to vůbec nic nebezpečného.

Ničeho se nemusíte obávat. Vaše peníze jdou nejprve AliExpressu, který je zašle obchodníkovi až po té, co vám zboží přijde. Navíc AliExpress používá zabezpečené šifrování pro přenos dat.

Pro platbu kartou je třeba mít povolené platby na internetu. Před nákupem se tedy ujistěte ve vašem bankovnictví, že je máte povolené. Kdo má stále obavy o zneužití karty, může si také nastavit limit pro internetové platby. Tato služba není prakticky v žádné bance nijak zpoplatněna.

Na AliExpress platba kartou nic nestojí a nejsou zde žádné poplatky.

Aliexpress PayPal – proč není v nabídce?

Určitě si hodně z vás klade otázku, proč nikde nevidíme možnost platit na AliExpressu pomocí PayPal. Odpověď je jednoduchá. AliExpress tuto metodu již nepodporuje. To ale nemění fakt, že nákup na Aliexpress.com je bezpečný. Šlo spíš o krok vstřícný k zákazníkovi, jelikož kdykoliv když objednáváte něco skrz PayPal a nemáte výchozí měnu v USD, tak vždy dostáváte pro Vás nevýhodný kurz. Platba kartou je v takovém případě výhodnější než PayPal.

Jak zaplatit na AliExpressu kreditní kartou

Pokud jste se rozhodli, jakým způsobem zboží zaplatíte, můžeme samotnou platbu provést.

Budu předpokládat, že jste zvolili kreditní kartu. Postup je v tomto případě velmi jednoduchý. Opíšete všechny údaje z kreditní karty, které jsou třeba.

Card number je číslo karty, jež naleznete na přední straně karty, pod ním je také informace o době splatnosti a jméno vlastníka. Security code najdete na zadní straně vedle místa pro podpis.

aliexpress platba

Po odeslání platby se Vám zobrazí stránka o jejím úspěšném provedení, podobná zpráva přijde také na váš e-mail.

jak platit na aliexpress

To je vše – právě jste úspěšně provedli platbu za objednané zboží na AliExpressu.

Všechny články na téma AliExpress

3.3/5 – (36 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

,

od

Značky: