Levné mobily a tablety z Číny

Levné mobily a tablety z Číny

Ušetřete za mobil či tablet tisíce!

Fráze „Levné mobily z Číny“ se stává na internetu stále vyhledávanější. Ptáte se proč? Důvod je jednoduchý. Z Číny si můžete objednat telefon nebo tablet výrazně levněji, než jej koupíte v českém obchodě. V dnešní době velké procento uživatelů mění svůj mobilní telefon a tablet každý rok či dokonce půl rok. A není divu, vždyť za pár tisíc korun si z Číny zakoupíte model, který bude nejen velmi dobře výkonnostně vybavený, ale jeho cena dosáhne na polovinu či třetinu té v České republice. Chcete i vy ušetřit?
Podívejte se na nabídku mobilů na AliExpress
Podívejte se na nabídku tabletů AliExpress

Telefony z Číny jsou bezkonkurenčně levné

Mobily z Číny v dnešní době kupuje každý třetí. Dříve byl u čínských modelů problém s kvalitou, jenže čínští výrobci dnes dokáží vyrobit telefon, který se velice podobná jinému modelu. Ten můžete zakoupit třeba i za 20 000 Kč, pokud ale zvolíte čínskou verzi, dosáhnete například i na 5 000 Kč a to už je sakra lákavé. Nemyslíte? Výrobci se v Číně dokázali kvalitou vyrovnat konkurenčním firmám z jiných zemích a přitom nabízí lukrativně nízkou cenu.

PandaWill – Nejlepší prodejce android smartphonů

Dbejte na důvěryhodnost prodejce a produktu

Při výběru mobilu nebo tabletu z Číny dávejte pozor na to, aby byl prodejce věrohodný. Musí mít velký počet spokojených zákazníků. Dobré reference by měl mít i daný model telefonu. Přečtěte si negativní recenze a zjistěte v nich, na co si zákazníci stěžují. Ne vždy to musí být důvod pro udělení negativu.

Pozor na verze mobilů určených pro čínský trh

Zároveň je třeba sledovat, zdali telefon nebo tablet není určený pouze pro čínský trh. V tomto případě funguje na jiných sítích, má integrovaný pouze čínský jazyk a u nás byste s ním moc divadla nezahráli.

Kryty na telefony z Číny

Obaly na tablety z Číny

Je důležité také zmínit, že telefony z Číny mají integrovanou maximálně angličtinu, s češtinou se zde setkáte jen výjimečně. Neklesejte na mysli, protože jednoduchou aktualizací systému do svého zařízení češtinu můžete dostat. Fungují totiž mobilní komunity a nadšenci, které se o změnu ROM starají. To platí jak pro mobilní telefony, tak pro tablety z Číny.

Na internetu naleznete spoustu různých diskuzních fór, kde vám jejich uživatelé rádi poradí, jakým způsobem do vašeho zařízení dostat českou verzi systému. Případně vám prodejci nainstalují do zařízení modifikovanou verzi, která obsahuje cca 80 % češtiny.

Neznámé čínské značky? I ty ověřené můžete mít levně

Ne vždy je dobré vsadit na neznámou čínskou značku. Z Číny můžete totiž zakoupit mnohem levněji i modely telefonů a tabletů od výrobců jako Lenovo, THL, ZTE, Huawei, Xiaomi či Oppo. Ty jsou prověřené i u nás a nabízí plnohodnotnou zákaznickou podporu. Nicméně i s těmi neznámými mohou mít uživatelé své vlastní zkušenosti, tak zkuste na internetu nějaké vyhledat. Upozorňujeme ale na poloviční záruční dobu. V Číně totiž platí, že na zboží získáte 12měsíční záruku, nikoliv 24měsíční jako v České republice.

Seznam oveřených čínských obchodů, kde se dají mobily a tablety koupit