Náhradní díly z Číny

Náhradní díly z Číny

Pokud se nám pokazí náš mobilní telefon nebo tablet, většinou se snažíme vyhledat nejbližší opravnu telefonů, kde si za vysoké ceny necháme naše zařízení opravit. Mezi nejčastější druhy oprav patří zejména rozbitý displej nebo nefunkční konektor, které je nutno opravit. Za běžnou výměnu skla na iPhone v opravně mobilních telefonů často zaplatíme 800 – 1000 Kč.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku náhradních dílů z Číny

Málo-kdo však ví, že například takové sklo si můžeme bez problémů vyměnit také doma a za naprosto zanedbatelnou částku. Na internetu můžeme naleznout širokou nabídku náhradních dílů pro mobilní telefony a ostatní elektroniku. Hledáme-li takové náhradní díly, většinou začneme hledat na českých internetových obchodech nebo tržištích, kde však většinou tyto náhradní díly můžeme naleznout na nesmyslně vysoké částky, kdy náhradní sklo stojí několik stovek korun.

Jakým překvapením poté může být, když přesně to samé sklo můžeme již za několik málo dolarů objevit také na čínských internetových tržištích, kde si navíc můžeme vybírat ze široké nabídky náhradních dílů na všechna různá zařízení. Kde jinde bychom také chtěli hledat levnou elektroniku, než právě v Číně, odkud velká část elektronických zařízení také pochází.

Skvělým příkladem je proto čínské internetové tržiště AliExpress, právem se chlubící statusem největšího čínského internetového tržiště, kde každý den nakoupí bezmála 10 000 spokojených zákazníků ze všech koutů světa. Právě na AliExpressu si můžeme vybírat z nepřeberného množství zboží. Ať již budeme hledat oblečení, boty, módní doplňky, mobilní telefony nebo příslušenství k elektronice, na AliExpressu si na své přijde naprosto každý.

Kde jinde bychom proto měli chtít hledat příslušenství a náhradní díly, než právě na AliExpressu. V úvodu jsme zmínili náhradní díly na mobilní telefony, avšak nabídka je mnohem rozsáhlejší, než by se mohlo zdát. U náhradních dílů pro elektroniku a mobilní telefony celá nabídka teprve začíná. Na AliExpressu můžeme naleznout také široké množství náhradních dílů a doplňků pro automobily a motorky, jejichž ceny u nás začínají na několika tisících korunách.

Náhradní díly na mobilní telefon

Náhradní díly na mobilní telefony jsou v poslední době zapotřebí více, než kdy jindy. Velmi jednoduše dochází k nehodám, jejichž častým výsledkem je popraskané dotykové sklo nebo třeba poškozené konektory. Obě tyto závady značným způsobem omezují majitele v používání mobilního telefonu a v některých případech mohou používání úplně znemožnit. Dobrým příkladem může být poškození napájecího konektoru, kdy není možno telefon nabíjet.

Ceny za opravu mobilních telefonů se velmi různí, avšak průměrně se pohybují v rozmezí 500 – 1500Kč v závislosti na druhu a náročnosti opravy. Pravdou však je, že většina této částky tvoří pouze poplatek za práci, neboť cena samotných náhradních dílů se pohybuje okolo 20 – 100Kč. Přesně za tuto cenu můžeme náhradní díly zakoupit také z AliExpressu, kde navíc můžeme naleznout náhradní díly na téměř každý druh mobilního telefonu, ať již jde o iPhone, Samsung nebo třeba Sony.

Nejčastějším problémem mobilních telefonů je rozbité dotykové sklo. Na internetu však můžeme naleznout celou řadu jednoduchých návodů, jak si můžeme bez problémů za hodinu takové sklo vyměnit také sami doma. Běžně nám k tomu stačí jenom sada na opravu skla a fén na vlasy. Přesně tuto sadu a také všechna potřebná skla můžeme bez problémů zakoupit z Číny.

Sada na opravu mobilních telefonů

Chceme-li se vrhnout do opravování chytrého mobilního telefonu nebo tabletu, potřebujeme k tomu také profesionální vybavení, díky kterému můžeme velmi jednoduše vyměnit dotykové sklo nebo třeba také základní desku telefonu. Většinou se jedná o speciální sadu přísavek, šroubováčků, speciální břitvy a také podkládacích trojúhelníčků, s jejichž pomocí můžeme snadno vyjmout staré poškozené sklo, aniž bychom riskovali nechtěné poškození celého telefonu.

Náhradní díly

Celou tuto profesionální sadu můžeme zakoupit již za 4 dolary. Přestože si může mnohý kutil říci, že se jedná o pár plastových nástrojů, které nepotřebuje, pustíte-li se do reálného opravování a rozebírání mobilního telefonu, rázem zjistíte, tak dobře vám může tato sada pomoci. Velkou výhodou jsou zejména speciální šroubováky, které jsou vytvořeny na všechny tři typy speciálních šroubků, používaných v mobilních telefonech.

Dotykové obrazovky pro mobilní telefony

Máme-li vybranou správnou sadu na opravu mobilních telefonů, můžeme se začít poohlížet po samotných náhradních dílech pro náš telefon. Jak jsme zmínili již výše, nejčastějším problémem telefonů bývají poškozené dotykové displeje nebo krycí skla mobilních telefonů. Nejvyšší částky však nejčastěji zaplatíme za výměnu displejů zejména pro mobilní telefony od Apple.

Může se to zdát zvláštní, ale právě dotykové displeje, které bývají nejdražší součástí telefonů, můžeme na AliExpressu pro iPhone zakoupit již od 5 dolarů, tedy přibližně 100 Kč. Vzhledem k faktu, že za samotnou opravu většinou zaplatíme okolo 1000 Kč, jde o velmi nízkou částku. Pokud jsme také trochu kutilové, bez problémů si můžeme za hodinu v pohodlí domova náš telefon opravit.

Náhradní díly

Na internetu můžeme naleznout buďto samotné krycí sklo, dotykový displej, nebo celý set dotykového displeje i s krycím sklem, což se zdá být jako nejlepší kombinace. V takovém případě můžeme jednoduše vyjmout celý dotykový displej a jednoduše jej nahradit novým, aniž bychom museli řešit velké problémy s opatrným lepením skla na dotykovou vrstvu. Celý dotykový displej i s krycím sklem můžeme na AliExpressu objevit již za 12 dolarů.

Naleznout však můžeme také náhradní skla pro jiné značky, jako jsou Sony, Huawei, Samsung, Acer nebo HTC. K některým dotykovým displejům navíc můžeme již v ceně získat také sadu pro výměnu displeje, jako tomu je také v případě tohoto dotykového displeje pro HTC Desire. Dotykový displej je v tomto případě poněkud dražší, avšak za cenou dostaneme také všechno potřebné příslušenství, s jehož pomocí můžeme jednoduše vyměnit celý displej.

Náhradní díly

Komponenty pro iPhone

Přestože jsou dotykové obrazovky nejčastějším problémem mobilních telefonů, pokud telefon často a nevhodně používáme, může se stát, že se nám pokazí více různých komponent telefonu. Dalším častým problémem bývají domovská tlačítka, která bývají používána nejvíce ze všech ostatních tlačítek. Pokud nám telefon spadne na zem, může se stát, že se nám domovské tlačítko rozbije.

Je sice pravdou, že telefon můžeme používat s trochou obtíží i bez něj, avšak cena samotného domovského tlačítka se pohybuje okolo 1 dolaru, tedy přibližně 25 korun. K jeho výměně nám stačí pouze rozebrat mobilní telefon a vyměnit danou komponentu. Na YouTube nalezneme celou řadu videí, ze kterých se můžeme dozvědět, jak jednoduše a efektivně vyměnit jednotlivé komponenty iPhone.

nahradni4

Kromě domovského tlačítka se nám však mohou hodit také ostatní komponenty, ať již jde o zadní fotoaparát, napájecí konektor nebo třeba v případě starších modelových řad iPhonů konektor pro sluchátka, s nímž si již však od nové řady iPhonů nemusíme dělat žádné starosti, protože zde žádný není.  Všechny tyto komponenty můžeme již za několik dolarů zakoupit na AliExpressu. Jednoduše tak můžeme dojít k závěru, že všechny díly, potřebné na opravu iPhonu můžeme zakoupit dohromady za několik stovek korun.

Náhradní dílyKomponenty pro počítače a notebooky

Zatím jsme si pověděli o náhradních dílech pro mobilní telefony. Přestože jsou mobilní telefony naší nedílnou každodenní součástí, mnoho lidí jejich opravdu mnohdy raději svěří do rukou odborníka, ať již z nedostatku času nebo zkušeností. Co je však mnohem jednodušší a zvládne to bezesporu naprosto každý, je vylepšení nebo oprava našeho počítače nebo notebooku.

Jak funguje počítač, jaké má komponenty a kudy se do nich zasouvá kabel, dnes ví i dítě na základní škole. Co však dítě na základní škole neví, jsou informace o tom, kde může nalézt všechny důležité komponenty a příslušenství za výhodné ceny.

Komponenty pro notebooky

V posledních několika letech se s notebooky v různých podobách rozpadl pytel. Ať již hledáme netbook, ultrabook, 2v1 nebo klasický notebook, na internetu můžeme naleznout širokou škálu všech těchto zařízení. Častým používáním těchto elektronických pomocníků však dochází k jejich opotřebování a postupem času dochází k ničení jednotlivých komponent. Nejhůře jsou na tom větráky notebooků, které na rozdíl od ostatních komponent obsahují pohyblivé součástky.

U větráků dochází k častému zanášení a ucpávání se, čímž může dojít ke snížení výkonu notebooku a taky ke zničení samotného chladiče. Pokud již k takové situaci dojde, měli bychom vědět, že zde máme jednoduchou možnost, jak můžeme takový chladič notebooku opravit. Na AliExpressu můžeme naleznout chladiče pro všechny běžně dostupné a prodávané modelové řady notebooků. Průměrná cena takového chladiče se pohybuje okolo 3 dolarů, tedy přibližně 75 korun. Při troše zručnosti a půl hodině volného času si můžeme za tuto cenu náš notebook opravit sami.

Náhradní díly

Další součástkou notebooku, která často přichází k úhoně, je klávesnice. Často se můžeme setkat s nehodami, kdy někdo vylije pití do notebooku, převrhne hrnek s čajem nebo kávou a tím nenávratně zničí celou klávesnici. Výměna klávesnice by nás běžně mohla přijít na 1000 Kč. Velmi jednoduše si ji však můžeme vyměnit také sami.

Díky širokému výběru originálních klávesnic pro notebooky si můžeme vybrat novou klávesnici i pro náš model. Průměrná cena takové klávesnice se pohybuje okolo 15 dolarů. Již za tuto velmi nízkou cenu můžeme mít notebook jako nový.

Náhradní díly

Co však jistě oceníme nejvíce a nejčastěji, je možnost zakoupení originální baterie pro náš notebook. Častým nabíjením notebooku dochází k opotřebení baterie, která se vlivem negativních vlivů opotřebovává a tím klesá její životnost. Pokud potřebujeme notebook denně používat a je pro nás jeho výdrž důležitá, jistě uvítáme možnost, jak si životnost baterie dobře pojistit. Běžná cena baterií pro notebook se pohybuje okolo 1000Kč. Na AliExpressu můžeme baterie pro notebooky naleznout již od 20 dolarů.

Náhradní díly

Komponenty a příslušenství pro počítače

Chcete vylepšit svého počítačového miláčka a dodat mu nový dech? Poté jistě také oceníte široký výběr komponentů a dalšího příslušenství pro počítače, které můžeme na AliExpressu naleznout. Ať již vás trápí problémy s malou kapacitou disku, pomalým načítáním, malým množstvím RAM nebo třeba starou a nevzhlednou skříní počítače, vězte, že na AliExpressu si přijde na své opravdu každý.

Začít hned můžeme třeba u prvně zmiňované paměti do počítače. Vlastníte-li starší harddisk s nízkým počtem otáček, při větším zaplnění disku daty můžete pociťovat zdlouhavé načítání systému, ale také všech uložených dat. V takovém případě je na čase začít uvažovat o novém disku, a to v podobě SSD. Nespornou výhodou SSD disků je jednoznačně rychlost načítání dat. SSD disky se skvěle hodí například pro zavádění systému, který je schopný díky velmi vysoké rychlosti čtení se načíst během několika málo sekund.

Velkou nevýhodou SSD disků je však jejich cena, kvůli níž mnoho uživatelů i dnes raději sáhne po klasickém HDD, neboť za stejnou cenu může dostat mnohonásobně vyšší kapacitu. To však neplatí v případě AliExpressu, kde SSD disky můžeme naleznout za mnohonásobně nižší ceny, než je tomu v případě českých internetových obchodů. Za zmínku proto stojí například tento 32GB SSD disk, skvěle se hodící pro uložení a načítání systému, který můžeme zakoupit již od 18 dolarů.

Náhradní díly

Dostatek rychlé paměti je sice velmi důležitý, ale každý aktivní hráč potřebuje svůj počítač také dostatečně chladit. Proto jistě také ocení možnost zakoupení kvalitních levných chladičů s LED osvětlením, které nejenom dobře chladí, ale ve tmě také skvěle svítí. Díky tomu mohou počítači dodat zcela nové rozměry. Tuto možnost můžeme ještě více ocenit ve chvíli, kdy máme průhlednou bednu počítače, skrze kterou můžeme vidět do jeho interiéru.

Náhradní díly

Pokud se již rozhodneme pro vylepšení počítače a pořízení svítících komponent, jistě se nám taky bude hodit ona průsvitná počítačová skříň, skrze kterou si můžeme užít pohled na naše svítící komponenty. Taková skříň by jistě měla být stylová a měla by nám zároveň umožňovat dostatečný výhled na vnitřnosti počítače. V takovém případě jistě ocením tuto skvělou počítačovou skříň s průsvitnými bočnicemi, se kterou si můžeme každý den užívat krásný pohled na náš skvěle fungující a taky vypadající počítač.

Náhradní díly

Náhradní díly na auto

Patříte mezi automobilové nadšence, kteří pomalu i dýchají za svého motorového miláčka? Poté jistě rádi oceníte širokou nabídku náhradních dílů a příslušenství pro automobily. Velkou nevýhodou všech autodílů a doplňků bývá bezesporu jejich cena. Tento problém však nemusíme řešit na AliExpressu, kde všechno zboží můžeme naleznout za výhodné ceny.

Podívejte se na nabídku náhradních dílů z Číny

Toužíte po kožených potazích na sedadla nebo volant, ale nemůžete si je dovolit, neboť příplatková výbava v podobě koženého vybavený mnohdy stojí okolo 50 – 80 tisíc korun? To vůbec nevadí. Na AliExpressu můžeme naleznout kožené potahy pro sedadla i volant v mnoha barevných provedeních kůže, a to již od 80 dolarů, tedy přibližně 1600 Kč.

Náhradní díly

Naleznout zde však můžeme také různé drobnější doplňky, jako jsou třeba barevné hlavičky na kolo. Ty zde můžeme naleznout v mnoha různých barevných a taky tvarových provedeních. Naleznout však můžeme také velmi zajímavé a unikátní kousky v podobě různých značkových a obrázkových provedení, jako jsou také například tyto hlavičky s britskou vlajkou, které jistě ocení každý nadšenec do britských aut nebo jenom britské kultury. Chcete-li, aby vaše kola byla opravdu unikátní, speciální hlavičky jsou skvělým řešením.

Náhradní díly

Ocenit však také můžeme interiérové doplňky do vozu, jako jsou například svítící barevné pásky, s jejichž pomocí můžeme efektivně osvítit interiér vozu. Správným umístěním těchto svítících pásků můžeme dosáhnout velmi zajímavého efektu, který náš vůz může posunout na zcela novou úroveň. Chcete-li dodat vašemu vozidlu druhý dech, vylepšení interiéru je skvělým řešením.

Náhradní díly

1/5 – (1 vote)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *