dealextreme doprava

Jak nakupovat z DealExtreme (DX.com)

Internetový obchod DealExtreme (DX.com) patří k dlouhodobě známým a oblíbeným čínským e-shopům s relativně levnou a jednoduše dostupnou elektronikou a gadgety. Nalézt zde můžeme širokou řadu spotřební elektroniky, mobilních telefonů, tabletů, ale také různých doplňků do domácnosti, módních doplňků a různých hraček pro děti všeho věku. Pokud patříte mezi IT nadšence, ocenit můžete také širokou nabídku Raspberry Pi a podobných DIY hraček.

Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.Podívejte se na nabídku zboží na DX.com

Stejně, jako třeba LightInTheBox je DealExtreme koncovým prodejcem veškerého zboží, tak že se nemusíte obávat nepoctivých prodejců, jak tomu může být u internetových tržišť.  Jelikož tento web denně navštíví téměř 5 000 000 nových návštěvníků, snaží se také vycházet své evropské klientele vstříc. Nakupujete-li zboží vyšší hodnoty, u nějž máte povinnost platit DPH nebo clo, můžete využít evropského skladu DX.com, díky kterému vám bude daný výrobek odeslán bez nutnosti placení cla. Tato možnost je zpoplatněna a za odeslání zboží z evropského skladu si připlatíte o několik dolarů navíc.

dx_jazyk

           Stejně, jako mnoho jiných zahraničních internetových obchodů, i DX.com nabízí volbu češtiny.  Tuto volbu můžete nalézt v horní liště, hned vedle výběru měny.

Skvělá kategorie na DX.com – vše do $0,99

Pokud rádi nakupujete drobnosti a doplňky za velmi výhodné ceny, můžete také ocenit nabídku $0.99, kde naleznete zboží s cenou do jednoho dolaru. Nečekejte od této nabídky žádné zázračné výrobky. Ve většině případů se jedná o drobné doplňky, kabely, konektory nebo ochranné fólie na display. Každopádně jsou tyto ceny bezkonkurenční.

dx_dolar

 

Rychlá doprava DX.com na nejcennější zboží

Další zajímavou nabídkou je MPV 24hod. Pod zkratkou MPV se skrývá „Most Valuable Products“, tedy nejcennější produkty, u nichž máte garanci vyřízení objednávky do 24 hodiny.  Zde je pro vás připravena zúžená a limitovaná nabídka různých druhů zboží. Kromě běžných doplňků, jako jsou nabíječky na mobilní telefony, obaly, baterie a sluchátka zde také můžete najít poměrně širokou nabídku mobilních telefonů a tabletů, u nichž se tato rychlá doprava může vyplatit.

Přeposílání přes Evropský sklad

Jak již bylo řečeno, pro všechny evropské zákazníky je zde připraven evropský sklad.  Pokud si vybíráte zboží za ceny vyšší, než je maximální cena pro neplacení DPH nebo pokud si vybíráte zboží z rubriky MPV, uvidíte u daného výrobku nabídku výběru dopravy. Buďto si můžete nechat zaslat zboží normálně z Číny nebo si jej můžete nechat zaslat z Evropy.

dx_ship

 

Pokud kliknete na výběr zaslání z Evropy, automaticky se přesunete na sekundární web DX.com, tedy eud.dx.com . Na tomto webu si můžete povšimnout vyšší ceny výrobků. Celkový rozdíl můžete porovnat na obrázku ceny DX při dopravě z Číny a eud.dx.com při dopravě z Evropy.

dx_cena1dx_cena2

 

 


Nákup na DealExtreme (DX.com) krok po kroku


Registrace na DX.com

Prvním krokem při nakupování z internetových obchodů je registrace. Výjimkou není ani DX.com.  Registraci zahájíme kliknutím na „Join Free“ nebo v případě češtiny „Připojte se zdarma“.

dx_join

 

 

Kliknutím na tento odkaz se dostaneme na registrační stránku. Samotná registrace nám nezabere více, než minutu času, neboť je velmi jednoduchá a rychlá.

Pro registraci stačí vyplnit naši emailovou adresu, s pomocí které se budeme přihlašovat. Dále vyplníme křestní jméno a příjmení, heslo a opakované heslo. Nakonec stačí opsat obrázek vedle poslední buňky formuláře a registrace je za námi. Poté obdržíme registrační email, s pomocí kterého potvrdíme registraci. Další možností je přihlášení se prostřednictvím Facebooku, což můžete ocenit zejména ve chvíli, kdy nechcete ztrácet čas emailovou registrací.dx_registr

            Pokud se zaregistrujeme a navštívíme web někdy jindy, můžeme se jednoduše přihlásit s pomocí odkazu Login, čímž se dostaneme na přihlašovací formulář.

Jdeme nakupovat na DX.com

Po úspěšné registraci na webu nám již nic nebrání v tom, začít nakupovat. Vybrat si můžeme ze široké nabídky elektroniky a doplňků, kterou při zobrazení hlavní stránky nalezneme v levém sloupci.
Chceme-li ještě více ušetřit, můžeme začít odebírat novinky z webu, za což můžeme získat každý měsíc slevu v hodnotě 3$. Stačí pouze vložit svoji emailovou adresu a potvrdit odebírání. Ročně tak můžeme ušetřit až 36$, které můžeme využít pro nákup.

dx_sub

 

Když se nám nějaký výrobek líbí a dostaneme se na stránku produktu, můžeme si povšimnout hned několika zajímavých prvků. Jak můžete vidět, hned vedle názvu vidíte fialový nápis MV produkty. Jedná se o námi dříve zmiňovaný Most Valuable Produkt, u kterého máte garantovánu dobu expedice. To mimo jiné také potvrzuje další fialový nápis pod cenou, ve kterém je uvedena doprava zdarma do 24 hodin. Hned pod dopravou si můžete povšimnout zmiňovaného výběru zemí odeslání.

dx_produkt

 

Pokud se chcete o daném výrobku dozvědět více, stačí popojet trochu níže na výběr. Přímo pod výrobkem můžete vidět přehled daného zboží. Jedná se o reklamní přiblížení daného zboží zákazníkům, aby je zaujali a ukázali jim pravé výhody daného výrobku. Zajímá-li vás podrobný popis produktu a jeho specifikace, kliknutím na příslušné tlačítko se můžete přesunout k podrobné tabulce popisu.

dx_prehled

 

Chceme-li nakupovat zboží ve velkém, určitě také oceníme nabídku „Koupit 3+“, díky které můžeme získat výhodnější nabídku zboží dle celkového množství. Při koupi 10ti kusů tohoto mobilního telefonu můžeme takto na každém z nich ušetřit okolo 20$, což v konečné fázi nákupu může činit rozdíl více, než 200$.

Pokud nás zajímá kvalita zboží a názor zákazníků, kteří si daný produkt již zakoupili, můžeme se podívat na recenze, kde najdeme slovní hodnocení včetně hvězdičkové stupnice.

Šetříme s DX.com

DX.com je internetový obchod mnoha možností. Proto nám také nabízí různé možnosti, jak ještě více ušetřit na nákupu. Jednou z možností jsou Super Deals, kde najdeme výhodné nabídky zboží se slevou. Většinou se jedná o slevu ve výši okolo 20%, avšak i takové slevy nám můžou ušetřit velké peníze.

dx_deals

 

Kromě běžných slevových nabídek můžeme využít také mimořádných slevových kuponů, díky kterým můžeme získat ještě vyšší slevy. Jak si můžete povšimnout, i zde máme zobrazen jeden kupon, nabízející slevu 5$ při nákupu zboří v hodnotě alespoň 40$. Nejedná se sice o příliš vysokou slevu, avšak budeme-li nakupovat častěji, může nám takto ušetřených 125 Kč časem vytvořit větší sumu.

Pozor na dopravu u DX.com

Říká se, že zboží z Číny se dá poslat zdarma. Tento fakt neplatí, necháváme-li si zaslat zboží z Evropských skladů. Podíváme-li se na cenu u nějakého výrobku, můžeme si povšimnout, že doprava je sice zdarma, ale má to určitý háček. Dopravu zdarma můžete získat teprve v případě, že vaše objednávka přesáhne hodnotu 30$. Pokud kupujeme například mobilní telefon nebo tablet, určitě nám tato suma nebude dělat žádný problém.

Problém však může nastat ve chvíli, kdy si kupujeme nějaký levnější druh zboží, například obal na telefon nebo sluchátka. K dosažení takové částky bychom si museli objednat mnoho kusů daného výrobku, což běžný zákazník nepotřebuje. V opačném případě musíme zaplatit dopravu ve výši 300 Kč, což je v případě obalu na telefon v hodnotě 90 Kč poměrně hodně vysoká částka.

Objednáváme zboží z DX

Máme-li všechno zboží vybráno a uloženo v košíku, můžeme se přesunout k dokončení objednávky a objednání zboží. Pokud jsme se nezaregistrovali tak, jak bylo uvedeno již na začátku článku, není to problém, protože k pokladně můžeme přistoupit také jako host bez nutnosti registrace.

dx_pokladna

 

Pro dokončení objednávky musíme vyplnit objednávkový formulář, jaký vidíte zde. Jedná se o základní doručovací údaje, tedy jméno, adresa, země a telefonní číslo.  Pro platbu zboží můžeme využít tří možností:

  • Platbu kreditní kartou
  • WebMoney
  • PayPal
3.9/5 – (11 votes)
Získejte 10% z nákupu na AliExpressu zpět + 100 Kč bonus!

  • Využijte cashback a získejte automaticky až 10% svých peněz zpět!
  • Registrací zdarma získáte navíc ihned bonus 100 Kč.
  • V nabídce jsou slevy i na dalších 9 čínských internetových obchodů.
Uveřejněno

v

,

od

Značky: