Ali Express

aliexpress-logoAli Express – nakupujte levně

Rozbil se vám váš starý mobilní telefon a uvažujete o novém? Zařizujete byt či dům a rádi byste levně zakoupili moderní doplňky? Ať již hledáte elektroniku, oblečení nebo doplňky pro domácnost, všechny tyto věci můžete bez problémů naleznout na čínském internetovém tržišti Ali Express.

Podívejte se na největší nabídku zboží na AliExpress

Pokud si říkáte, že na českém trhu není dost zajímavých věcí, které by vás mohly zaručeně zaujmout, věřte, že na Ali Expressu si na své přijde opravdu každý, ať již je to muž, žena, dítě nebo váš čtyřnohý mazlíček. Ali Express je jedním z největších a nejznámějších čínských internetových obchodů, který denně navštíví více, jak 10 000 000 lidí.

Hodinky Aliexpress

Velkou výhodou Ali Expressu je velmi široká nabídka zboží všech druhů a značek. Díky střetávání velmi rozsáhlé nabídky a poptávky zde můžete mnohé zboží zakoupit za velmi výhodné a v porovnání s českými obchody také bezkonkurenční ceny.

Doručení zboží z Ali Expressu zdarma

Jednou z hlavních výhod nakupování na čínských internetových obchodech však není ani tak rozsáhlá nabídka a nízké ceny, jako spíše možnost, nechat si doručit zboží až domů zcela ZDARMA. Říkáte si, jak je možné si nechat poslat balíček až z Číny zdarma, když za malý balíček z Prahy nebo Brna musím zaplatit okolo 100Kč?

Vysvětlení je zcela jednoduché. Díky rozsáhlému dotování dopravy čínskou vládou si můžeme nechat jakékoli zboží doručit zdarma jedním z klasických čínských přepravců. Většinou se jedná o společnosti, jako je SGP- Singapore Post, China Post Air Mail a Honkong Post Air Mail.

Doručení z Ali Expressu zdarma

Pokud se rozhodneme využít této možnosti a necháme si doručit zboží zdarma, zboží můžeme očekávat přibližně za 15 až 30 dnů, v závislosti na zvolené společnosti. Pokud však čekat nechceme a rádi bychom si námi objednané zboží nechali doručit ‚expresně‘, musíme si něco připlatit. Za tyto peníze však dostaneme další výhody, které určitě oceníme zejména v případech, nakupujeme-li dražší zboží, jako jsou šperky nebo elektronika.

tnt aliexpress

V tomto případě si poté můžeme zvolit jednu z celosvětových přepravních společností, jako je DHL, TNT nebo PPL. Kromě toho, že naše zboží bude po celou dobu přepravy v bezpečí a budeme jej moci sledovat, zboží nám bude doručeno již do 7 dnů.

Široký výběr na Ali Expressu

Na českém trhu můžete většinou narazit pouze na dobře známé výrobce, ať se jedná o Sony, LG, Samsung nebo třeba Apple. Tito výrobci sice vyrábějí skvělou a moderní elektroniku, udávající směry trendů, avšak za tyto výhody si musíme mnohdy připlatit nemalými částkami, mnohdy až o polovinu vyššími, než je samotná cena použitých komponentů.

Všichni tito výrobci však své zboží vyrábějí v Asii, která je domovem mnoha stovek podobných výrobců, kteří se však nedostali na evropský trh. Jejich výrobky však můžeme naleznout právě na čínských internetových obchodech, jako je například Ali Express.

Apple Aliexpress

Tito výrobci vyrábějí a také prodávají podobně výkonné a kvalitní zařízení, jako dříve zmíněné značky. U výrobců telefonů se také mnohdy stává, že komponenty použité v jejich zařízení jsou stejné, jako ty, které používá například Samsung. Kde je tedy vlastně rozdíl? V ceně!

Zatímco nové modely mobilních telefonů od Samsungu startují na ceně okolo 12 000Kč, mobilní telefony se stejným výkonem od méně známých čínských výrobců můžete zakoupit již za 5 000Kč, tedy za pravou cenu použitého hardwaru.

Levné mobilní telefony z Ali Expressu

Nemusíme se však zaměřovat pouze na elektroniku. Potěšit můžeme také například ženy, hledající zajímavé módní oblečení a doplňky. Kde jinde hledat nejvíce oblečení, jak v Číně? Ať již chcete nové kalhoty, triko, kabát nebo boty, naleznout zde vždy můžete velmi rozsáhlou nabídku všech druhů.

Registrace na Ali Expressu

Pokud se rozhodneme využít skvělých nabídek prodejců na Ali Expressu, měli bychom se první zaregistrovat a tím si založit náš vlastní účet, přes který budeme moci nakupovat. Pojďme se tedy podívat, jak se jednoduše a rychle zaregistrovat, abychom se mohli vrhnout na nakupování.

Join

Odkaz pro registraci nalezneme v pravého horním rohu jako Join. Kliknutím na tento odkaz se přesuneme ke krátkému registračnímu formuláři.

Zde již vidíme registrační formulář pro založení nového účtu. Jeho vyplnění je velmi jednoduché a rychlé. Stačí nám zadat emailovou adresu, jméno a heslo. Za téměř minutu se již můžeme vrhnout k nakupování. Při zadávání emailové adresy bychom si měli dát pozor, abychom zadali platnou a námi používanou adresu, neboť na tento mail obdržíme potvrzovací údaje.

Bezpečně nakupujeme na Ali Expressu

Stejně, jako všude jinde, i na internetových tržištích se občas najdou nepoctiví obchodníci, snažící se využít neznalosti zákazníků k vlastnímu obohacení se. Abychom předešli problémům s nedoručeným nebo vadným zboží, je dobré se zaměřit na informace o prodejci, od kterého se chystáme nakupovat.

Hodnocení Aliexpress

Nejjednodušší možností je hodnocení prodejce, které vždy nalezneme v pravém horním rohu. Zde můžeme vidět celkový počet provedených obchodů a také hodnocení spokojenosti, které od zákazníků získal. Právě toto hodnocení je tím, čím bychom se měli při výběru zboží a obchodníka řídit. Pokud je hodnocení obchodníka vyšší jak 90%, můžeme mít jistotu, že tento obchodník bude spolehlivý a že za naše peníze dostaneme přesně to, co jsme chtěli.

Další možností mimo jiné může být také hodnocení zboží, které nalezneme v dolní části stránky. Zde můžeme opět vidět hodnocení zákazníků formou hvězdiček nebo také komentářů, díky kterým se můžeme ujistit, že dané zboží je opravdu dobré a bezproblémové.

Ohodnoťte článek

Facebookmail