11.11. Global shopping festival na Singles Day (Den nezadaných)

11.11. Global shopping festival na Singles Day (Den nezadaných)

Každý, kdo se zajímá o asijskou kulturu, již jistě někdy slyšel o Dnu nezadaných, tedy velkém čínském svátku, který se každoročně slaví 11.11. Tento svátek se prozatím nedostal do Evropy, tak že pro většinu lidí se jedná o zatajený svátek. Tento svátek je však velkým dnem ve světě čínských internetových obchodů, které na tento významný svátek pořádají rozsáhlé výprodeje, kterých využívají stovky tisíc lidí z Číny a dalších asijských zemí.

Podívejte se na nabídku zboží na AliExpressu

O čem tento svátek vlastně je a čeho se týká? Anglicky se tento svátek nazývá jako Singles‘ Day nebo také Bachelors‘ Day a začal se slavit v roce 1933 na Nanjingské univerzitě. Postupem času jej přejaly i další čínské univerzity. Datum 11.11. není vybráno náhodně, neboť symbolizuje čtyři jedničky, tedy čtyři nezadané osoby. Jak studenti z univerzit odpromovali, přenášeli si tento svátek i do svého soukromého života, až se postupně začal slavit na mnoha místech také mimo univerzity.

Den nezadaných

Global shopping festival na Singles Day – větší obrat než na Černý Pátek

V dnešních dnech se již jedná o velmi slavný svátek, jehož velké oslavy se pořádají také v Hong Kongu nebo Pekingu. Toho využila také společnost Alibaba Group, provozující světoznámý čínský internetový obchod AliExpress nebo Taobao a každoročně na tento den uspořádává velké výprodeje.  11.11. se tam rok od roku stává větším a větším svátkem i pro online prodejce zboží v Číně. Takto stoupal obrat Alibaba Group za posledních několik let:

  • $3 miliardy v roce 2012,
  • $5,8 miliardy v roce 2013,
  • $9,3 miliardy v roce 2014,
  • $14,3 miliardy v roce 2015.

Pokud rádi nakupujete, určitě byste si tento velký svátek neměli nechat ujít, neboť můžete nakoupit velké množství zboží za velmi výhodné ceny. Navštívit můžete například AliExpress, tedy největší čínské internetové tržiště, kde se denně střetává široká nabídka s poptávkou. Pokud navíc využijete bezplatné dopravy, můžete ušetřit velké množství peněz a užít si tak výhodné nakupování.

11.11. není jediný velký výprodej, koukněte na další:

Kategorie výprodeje v Číně

Černý pátek

Kybernetické pondělí

11.11. Global shopping festival na Singles Day (Den nezadaných)
5 (100%) 2 votes

Facebookmail